Sektör

Bıçakcılar’ın yüzde 75’i Kuveyt’li GCM’ye satıldı

BıçakçılarTürkiye’nin önde gelen tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler imalatçısı ve markası olan Bıçakcılar’ın yüzde 75’inin Kuvetyli Global Capital Management’a (GCM) satıldığı bildirildi.

Açıklamaya göre, özel bir sermaye fonu olan GCM, özel sermaye fonları yönetimleri altındaki fonları kullanarak, uzun süren araştırmalar yapmak kaydı ile uygun gördüğü, potansiyel vaadeden şirketlere ortak olarak bu şirketlerin çok daha büyük boyutlara ulaşmasına, şirketlerin uluslararası alanlarda büyümesine önemli katkılar sağlıyor. Ülkemizde Acıbadem, Medical Park, Memorial, Dünya Göz ve Şafak gibi hastaneler; Migros, Mey İçki, Biofarma, Boyner/Beymen, Mavi Jeans, Step Halı, Arena Bilgisayar, Digitürk,

Intercity, TUV Türk gibi sektörünün öncüsü birçok şirkette özel sermaye fonu ortaklığı bulunuyor.
GCM’in Bıçakcılar’a ortak olma kararındaki en önemli etkenlerden birisinin şirketin yetkin profesyonel kadroları olduğu kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “GCM medikal sektörde uzmanlık sahibi olan bir kurum değildir. Profesyonel kadroları teşvik ederek başarıya ulaşmayı, dolayısıyla ortağı olduğu Bıçakcılar’ı daha ilerilere taşımayı amaçlar. Yeni ortaklık yapısında Bıçakcılar’ın profesyonel kadroları daha da önem kazanacak, yetki ve sorumlulukları önemli ölçüde artacaktır. Yeni ortaklık yapısında Bıçakcı ailesi fertleri operasyonel görevlerini ağırlıklı olarak profesyonellere devretmektedirler. Sayın Ferhat Bıçakcı Genel Müdürlük görevinden ayrılmış ve Genel Müdürlük yerine oluşturulan İcra Kurulu Başkanlığı görevine Sadrettin Dai getirilmiştir. Ferhat Bey’in kıymetli tecrübelerinden İcra Kurulu Başkan Danışmanı, Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyesi olarak yararlanmaya devam edeceğiz. Sayın Ender Bıçakcı geçtiğimiz yıllarda aldığı karar doğrultusunda emekliye ayrılmakta ve İşletmeler Direktörlüğü görevini Sayın Mehmet Bıçakcı’ya devretmektedir. Mehmet Bey Amerika Birleşik Devletleri’nde edindiği sektörel deneyimleriyle Şirketimizin ürün ve üretim teknolojilerini daha üst seviyelere taşımamıza yardımcı olacaktır. Sayın Rıdvan Bıçakcı Anadolu Bölge Satış Direktörlüğü görevini Sayın Orhan Bıçakcı’ya devretmektedir. Rıdvan Bey’in tecrübelerinden İcra Kurulu Başkan Danışmanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak yararlanmaya devam edeceğiz.”

“HEDEFİMİZ BİRDİR, BU ŞİRKET HEPİMİZİNDİR VE BAŞARININ MÜKAFATINI PAYLAŞIRIZ”

Şirketten yapılan açıklamada, “Rahmetli Orhan Bıçakcı tarafından kurulan, oğulları Ender Bıçakcı, Ferhat Bıçakcı, Rıdvan Bıçakcı ve Mehmet Bıçakcı tarafından sektörün öncüsü konumuna taşınan Şirketimizi yeni ortaklık yapısı ile daha da ilerilere taşımak bizim görevimizdir. Bıçakcı Ailesi çok çalışarak ve güçlüklere göğüs gererek Bıçakcılar Tıbbi Cihazlar’ı yurdumuza ve medikal sektöre kazandırmıştır. Onların çalışma azmini bizlerin de devam ettirmesi başarıyı sürdürmenin temel anahtarıdır. Bu doğrultuda istekli ve yetkin kadromuzun yaratıcılığını bütünüyle ortaya koymasını sağlamalı ve iş akışlarının veriminin iyileştirilmesini sürekli kılmalıyız. Hedefimiz Şirketimizin karlı olarak büyümesidir. Şirket hedefimiz doğrultusunda departman ve kişisel performans hedeflerimizi belirleyeceğiz. Şirket hedefimize ulaşmaya yönelik üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirerek performans hedeflerimizi gerçekleştirmiş olacağız ve başarının mükafatından payımızı alacağız” denildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı