AnasayfaKültür Sanat

Kadim ve bütüncül şifa sistemi

Yeni bir tanımlama ve yeni bir paradigmadan söz ediyoruz. Her ne kadar yeni olarak nitelendirsek de binlerce yıllık kadim bir bilgi. Geleneksel Çin Tıbbı’ndan bölgesel şamanik uygulamalara kadar pek çok yerde ve farklı zaman dilimlerinde uygulanmış ve kullanılmış.

Esas aldığı temel bilgi şu: “Her şey enerji ile titreşir ve tüm bu enerjiler bir bilgi içerir.”

Fiziksel bedenimiz de bir enerji alanı ile çevrilidir. Bu alan hem bilgi merkezi hem de son derece hassas bir algılama sistemidir.

Bizi çevreleyen bu alan, olumlu ya da olumsuz, iç ve dış deneyimlerimiz tarafından ortaya çıkan duygusal titreşimleri de içinde barındırır. Artık bu bilgi, sisteme kayıt olmuş demektir. Bunun etkisi kendini fizik bedende de görünür hale getirir. Yani hayatımız, deneyimlerimiz, yaşadıklarımız, travmalarımız kısaca, “biyografimiz, biyolojimizi belirler”.

Akustik terminoloji ile konuşacak olursak, bedenimizden yükselen ses detone yani bozuk değilse sağlığımız yerinde demektir. Eğer fiziksel bedenimizin herhangi bir bölgesinden detone bir ses yükseliyor ise hastalık başlamış demektir. Frekans yoğunluğundaki bir değişiklik, hastalığın özellikleri konusunda da bize birtakım bilgiler verebilir.

İşte buradan bilgi alıp yorumlayan tıp paradigmasına “Titreşim Tıbbı” diyoruz.

Ve titreşimsel iyileştiriciler sayesinde bedeni akort ediyor, fabrika ayarlarına geri döndürüyoruz. Yani insanlara bütüncül bir şifa sistemi sunuyoruz.

 

 

 

Kitaptan anekdotlar:

 

  • Hastalık denilen şey, titreşimin bozulmasından başka bir şey değildir.
  • Bedenimizden yükselen ses detone değilse, sağlığımız yerinde demektir!
  • Yeni bir tanımlama ve yeni bir paradigma “Titreşim Tıbbı”
  • Her ne kadar yeni olarak nitelendirsek de binlerce yıllık kadim bir bilgi…
  • “Her şey enerji ile titreşir ve tüm bu enerjiler bir bilgi içerir.” Fiziksel bedenimiz de bir enerji alanı ile çevrilidir, aynı zamanda son derece hassas bir algılama sistemidir. Bizi çevreleyen bu alan, duygusal titreşimleri de içinde barındırır.
  • Hayatımız, deneyimlerimiz, yaşadıklarımız, travmalarımız kısaca, “biyografimiz, biyolojimizi belirler.”
  • Fizik bedenimizin herhangi bir bölgesinden detone bir ses yükseliyor ise hastalık başlamış demektir. Buradan bilgi alıp yorumlayan tıp paradigmasına “Titreşim Tıbbı”
  • Senin frekansın senin melodin.
  • Kendini akort edebilir misin?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı