Hezy Bardavit: “En büyük rekabetimiz kendimizle”

0
111

1994’ten bu yana Medikal Sektörde başarılı adımlarla ilerleyen BAR-TIP Medikal Ürünler, “EKG Elektrot Bantları” ile fark yaratıyor.

EKG Elektrot Bantları ile EKG çekimlerine farklı bir soluk getiren ve bu anlamda tek olan BAR-TIP yeni piyasaya sunduğu “iECG Mobil Kiti” ile de iddiasını devam ettiriyor. Bu ayki Fuar Özel Sayımızda BAR-TIP Genel Müdürü H. Hezy Bardavit ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

BAR-TIP firmasının kuruluşundan ve faaliyetlerinden bahseder misiniz?BAR-TIP Medikal Ürünler 1994 yılında İstanbul’da kuruldu. Yolculuğumuz tıbbi kağıtların dağıtımı ile başladı ve sürekli çabalarımızla tıbbi ve endüstriyel kağıt üreticisi ve SONY ürünlerinin resmi satıcısı olarak devam etti.
Müşterilerimize daha hızlı teslimat, kaliteli ürün ve uygun fiyatla daha iyi hizmet verebilmek için de üretim tesisimize yatırım yapmaya devam ettik.
Son 10 yıldır da EKG test sürecini; daha kolay, daha hızlı ve uygun maliyetli hale getiren “EKG Elektrot Bantları” üretiyoruz. Devam eden ihtiyaçlara göre farklı modeller geliştirdik ve en son olarak tüm uzak ayarlara tam bir çözüm sunan “iECG Mobil Kitimizi” tanıttık.

Tıbbi cihaz üreten ve pazarlayan yani bu sektörün içinde olanlar için nasıl bir rekabet söz konusu?
Satmakta olduğumuz ürünün Türkiye’de muadil olmadığı için biz bu rekabetin içinde en azından bu ürünümüzle pek fazla yer almıyoruz. Bu yüzden kendimizi rakip alarak; EKG çekim yöntemine farklı bir bakış acısı getirerek kullanıcı rahatlığı ve hasta konforu üzerinde çalışma yapmaktayız.

Siz bu rekabetin içinde kendinizi nasıl konumlandırıyorsunuz?
Satmış olduğumuz ürün hastane sarfını sıfıra düşürdüğünden, ürünümüzün arkasında durarak sarf malzeme satan firmalarla aramızdaki farkı ortaya çıkartmaktayız.

Ürünlerinizin satış ve pazarlamasında nasıl bir yol haritanız var?
Ürünümüzün öncelikle kullanım yerinde yani hastanelerde, hemşirelerle birlikte kullanımını gerçekleştiriyoruz. Burada kullanım kolaylığı anlatılmakta ve uygulama yaparak hasta konforunu maksimum seviyelere çıkartarak nasıl bir EKG çekim yapıldığını göstermekteyiz. Bölgelerimizdeki bayilerimiz aracılığı ile de ürünlerimizi son kullanıcıya ulaştırmaktayız.

Ar-Ge bölümünüz ve ekibinizden bahseder misiniz?
AR-GE bölümümüzde öncelikle sahadan aldığımız olumlu ve olumsuz geri dönüşler değerlendirilerek ürünü geliştirmek, her geçen gün daha iyi bir ürün sunmak adına çalışmalar yapılmaktadır.

EKG çekim yöntemlerinde gelinen en son teknoloji nedir?
Bugüne kadar dünya üzerinde iki farklı aksesuar ile çekim yapılmakta idi. Birincisi yapışkan elektrod ile EKG çekimi, ikinci puar ile EKG çekimi. Biz bu ürünlerin yanına EKG kemeri de ekleyerek üçüncü bir ürün ile yeni bir bakış açısı getirdik.

Bu sistemin en büyük avantajı nedir?
EKG kemerinin en büyük avantajı; erkek hastalarda göğüs kıllarını tıraş etmeden çekime olanak sağlamasıdır. Ayrınca
Kadın-erkek ayırımı yapmaksızın kullanılabilen bir ürün olup dünyanın en hızlı EKG çekim hızına sahip olması, diğer çekim yöntemlerindeki parazit oluşmasının önüne geçerek daha sağlıklı bir EKG çekme yöntemi olmasıdır.
Bu sistemin kullanıcı açısından da en büyük avantajı; hasta konforunu en yüksek seviyede tutması, hastane içinde diğer kullanılan yöntemlerden kaynaklı sarf malzeme ürünlerini ortadan kaldırmasıdır. Bu kullanıcı açısından cihazın kullanımını hızlı ve kolay hale getiriyor.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Maliyet açısından ürünümüz yoğun bir EKG çekiminin olduğu birimde, 1 ay içerisinde yapılan sarf malzeme giderlerini karşılamaktadır.
Ürünümüz çok kullanımlık bir ürün olduğundan sterilizasyon malzemelerinin tümü ile temizlenebilmektedir.
Firma olarak ürünümüzün arkasındayız ve kullanıcıların hepsini ailemizin bir ferdi olarak görüyoruz. Bu yüzden en büyük amacımız; onları memnun etmek ve onlara ihtiyaç duyduğu teknik servis desteğini zamanında sunabilmek.