AnasayfaMakale

10 temel saç bakım tüyosu

 

1 Saçınızı fazla yıkamayın
Her erkeğin yaptığı ortak bir hata, saçları sık sık yıkamaktır. Haftada iki kez veya haftada bir kez yıkama yapın ve daima saçınızı şekillendirin. Bu saç sağlığını koruyacak ve kafa derisinden esansiyel yağı kaybetmenizi önleyecektir.

2 Saçınızı nazikçe kurutun
Islak saçlar daha zayıf ve hasara karşı hassastır. Bu nedenle saçınızı aşırı kırılmaya yol açacak şekilde yıkamayın, nazik olun, sürtünmeden kaçının. Hatta kurutma sırasında kafa derisi üzerindeki stresi önlemek için hafifçe kurulayın.

3 Taraktan kurtulun!
Saçların inceliyor olabilir. İncelmiş görünüşe uygun bir saç kesimi yaptırın. Hiçbir koşulda, tarak kullanmayın. Eğer çok fazla inceldiğini düşünüyorsanız, Doctor B Clinic’ten saç tedavileri konusunda yardım alabilirsiniz.

4 Bir yumuşatıcı kullanın
Saç foliküllerinizi içeriden güçlendiren içeriğinde özellikle bitkisel kök hücre barındıran yumuşatıcılar kullanın.

5 Klordan koruyun
Havuzlardaki klor, saçınızın kurumasına ve kırılmasına neden olacağından saç derisinde büyük felaketlere yol açabilir. Saçınızı klorun zararlı etkilerinden korumanın en kolay yolu saçınızı temiz su ile ıslatmak ve havuza girmeden önce hafif bir saç kremi uygulamaktır. Alternatif olarak ayrıca bir yüzücü bonesi de kullanabilirsiniz.

6 Saçınıza daha az ürün kullanın
Çok fazla saç jölesi, saç mumu, saç spreyi veya başka bir saç ürünü kullanmak saçınızı doğallıktan çıkarır ve ağır görünmesini sağlar. Saçlarınızı doğru şekilde şekillendirirken bu ürünleri minimal miktarlarda kullanın. Doctor B Hair Fit hem saç dökülme sorununuza hem de sağlıkla parlayan bir saç oluşumuna fayda sağlayan bir üründür. Denemenizi öneriyorum.

7 Sıcaklığı düşür
Bir başka önemli saç bakım ipucu da saçınızı sıcaktan korumaktır. Saçlarınızı kurutmak için saç kurutma makinelerinden kaçının. Doğal olarak kurumasını bekleyin. Biraz zaman alabilir ama kesinlikle saçınızın kırılmasına engel olur. Fakat saç kurutma makinelerini kullanıyorsanız, düşük ısı ayarında tuttuğunuzdan emin olun. Bu aynısı duş sıcaklığı için de geçerli, ılık duş saçlarınız için daha iyidir.

8 Kestirin
Yaza hazırlık için bir yaz saç modeli fena olmaz. Saçlarınızın düzenli görünmesi için 4-6 haftada bir saç kesimi yaptırın.

9 Doğru materyalleri kullanın
Saçlar hassastır ve bakımı için doğru materyalleri kullandığınızdan emin olmalısınız. Islak saçları fırçalamayın; parmaklarınızı veya geniş dişli tarakları tercih edin.

10 Sıkı şapkalardan kaçının
Sıkı şapkalar ve hatta sıkı at kuyruğu, bazen kalıcı olarak saç dökülmesine neden olabilir.
Bedeninize ve ruhunuza iyi bakın!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı