Türkiye, MEDICA Fuarı’na 150 Firma İle Çıkarma Yaptı

0
86
Im Rahmen der weltgrößten Medizinmesse MEDICA informieren sich mehr als 120.000 Fachleute, davon 60 Prozent internationale Besucher, über Innovationen und Weiterentwicklungen aus allen Bereichen der ambulanten und stationären Versorgung. Mehr als 5.000 Aussteller aus 66 Nationen präsentieren sich zur MEDICA 2018. http://www.medica.de. | More than 5,000 exhibitors from 66 countries will be showcasing their products and services at MEDICA 2018. Clearly structured, with each market segment assigned its own exhibition hall, MEDICA covers the entire range of medical equipment needs in practices and hospitals. http://www.medica-tradefair.com

Tıbbi fuarların en önde gelen isimlerinden MEDICA fuarı yaklaşık 40 yıldır her yıl olmak üzere Almanya/Dusseldorf Messe fuar merkezinde düzenleniyor. Bu seneki Medica Fuarı 12 Kasım-15 Kasım 2018 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırladı. Birçok forum ve kongreye ev sahipliği yapan fuarda, tek kullanımlık ürünler, medikal cihazlar, hastane mobilyaları, implantlar gibi farklı alt ürün gruplarında ihracat yapan Türk firmaları, toplam 693 m2’lik alanda 3 farklı holde ürünlerini sergileme fırsatı buldu.

Medikal yüksek katma değer yaratması açısından önemli bir sektör

Fuar ile ilgili bir değerlendirme yapan İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “Bu yıl onuncu kez Milli Katılım Organizasyonu’nu gerçekleştirdiğimiz dünyanın en büyük tıp fuarı MEDICA 2018’e, Türkiye’den 150 firmamız ile adeta çıkarma yaptık. Her sene artan bir sayı ile gerçekleştirdiğimiz fuarın, firmalarımız açısından başarılı geçtiğine inanıyorum. İKMİB olarak, kimya sanayinin her alt sektöründeki en önemli fuarları takip ediyor ve bu sektörel fuarlara katılım sağlıyoruz. İhracatçı firmalarımızın yeni iş bağlantıları oluşturmalarını hedefliyoruz. Sağlık sektörünün en önemli fuarlarından MEDICA da bunlardan biri. Medikal sektörü, yüksek katma değer yaratması açısından önemli bir sektör. Bu sebeple ihracat potansiyelinin değerlendirilmesi büyük önem taşıyor” dedi.

 

115 bin kişi ziyaret etti

Fuarın ikinci günü T.C. Almanya Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel, T.C. Düsseldorf Ticaret Ataşesi Anıl Gürtuna Kaya, İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, İKMİB Yönetim Kurulu Üyeleri Tayfun Demir ile Erman Atasoy ve İKMİB Genel Sekreter Yardımcısı Coşkun Kırlıoğlu Türk katılımcıları ziyaret ederek başarılar diledi. 6 bine yakın katılımcının yer aldığı Medica 2018 fuarını, sağlık ve medikal sektörü ile ilgilenen yaklaşık 115 bin kişi ziyaret etti.

 

150 Türk Firması katıldı

Sağlık sektöründe dünyada düzenlenen en büyük etkinlik konumunda olan Medica fuarına, bu yıl; Aymed, Betasan, BNT, Emes, Ertunç Özcan, Octamed, Okuman, Doğsan, elmaslar, Kenmak, Dolsan, Metko, İstem, metko, Yüzel, Nüve, 4A Medikal gibi önemli medikal firmalarımız katıldı. Toplamda, İKMİB Milli Katılım Organizasyonu ile 41 firma, bireysel olarak da 109 firma katıldı. Bununla birlikte İSEK- İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi kapsamındaki 7 start-up Türk firması da yenilikçi projeleri ile fuarda yerlerini alarak ziyaretçiler ile buluştu.

Kaynak:www.kimyahaberleri.com