Kayı Medikal ve Philips iş birliklerini uluslararası boyuta taşıdı

0
82

Coşkun Yılmaz tarafından 1991 yılında kurulan ve farklı sektörlerde hayata geçirdiği başarılı projelerle fark yaratan Kayı Holding, dünyanın önde gelen teknoloji firması Philips ile 2 yıllık anlaşma kapsamında Türkiye başta olmak üzere Afrika, Orta ve Doğu Avrupa, Rusya, Orta Asya ülkelerinde çoklu sağlık projelerini hayata geçirmeyi hedefliyor.

KAYI Holding, 6 bin çalışanıyla 3 kıtada, 30 ülkede taahhüt, enerji, gayrimenkul geliştirme & yatırım ve sağlık sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Şirket, kurulduğu günden günümüze kadar 500’ün üzerinde projeyi tamamladı. Türkiye’deki sağlık hizmetlerinin ve tesislerinin kalitesini ve verimliliğini artırmak amacıyla 2011 yılında Kayı Holding bünyesinde kurulan Kayı Medikal ise klinik hizmetler ve entegre sağlık çözümleri sunmanın yanı sıra Kamu Özel Ortaklığı Projeleri (PPP) ile de işbirlikleri yapıyor.

Kayı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yılmaz ve Royal Philips’in Uluslararası Pazarlar Başkanı Henk Siebren De Jong tarafından 12 Ekim’de Amsterdam’da imzalanan anlaşmanın imza törenine Kayı Holding’den ve Philips’ten üst düzey yetkililer katıldı.

Anlaşma dahilinde iki şirket, entegre sağlık çözümleri, sağlık teknolojileri, altyapı, eğitim, klinik, bakım ve sağlık hizmetleri konularında işbirliği yapacak. Bu kapsamda sağlık tesislerinin tasarımı ve inşası, proje yönetimi, son teknolojiye sahip medikal ekipman temini, proje ve ekipman finansmanı gibi hizmetlerin sağlanması amaçlanıyor.