Dr. Mauricio De Maio, İstanbul’daydı

0
211
Dr Mauricio De Maio

MD Codes’u keşfederek, estetik alanında dünya literatürüne adını yazdıran Dr. Mauruicio De Maio, İstanbul’da Türk hekimlerle bir araya geldi. Türkiye’nin en ünlü estetik hekimleri, MD Codes’u ve ifade tasarımını birinci ağızdan dinledi.

Kişinin ihtiyaç ve isteği doğrultusunda ‘daha çekici’, ‘daha dinç’, ‘daha yumuşak’ ya da olduğundan ‘daha genç’ görünmesine olanak sağlayan MD Codes ile dolgu uygulaması, estetik müdahalelerde yeni bir çığır açıyor. Yüz bölgesinde istenilen ifadeyi oluşturmak için 60’tan fazla noktaya küçük bir dokunuş içeren MD Codes, bütüncül bir yaklaşım sergileyerek kişiye yeniden ifade tasarlıyor.

MD Codes’u keşfederek dünya literatüründe yer almayı başaran ünlü Brezilyalı doktor, Dr. Mauricio de Maio, yöntemin inceliklerini anlatmak üzere Allergan’ın davetiyle İstanbul’a geldi. Dr. Maio, 5 yılda 32 ülkede, 10 binden fazla hekime uygulamalı olarak anlattığı MD Codes yöntemini, ülkenin en ünlü estetik hekimlerine anlattı.

Yaklaşık 800 hekime seslenen Dr. Mauricio de Maio, 2010 yılından bu yana üzerinde çalıştığı uygulamayı şöyle anlattı: “Herşey 8 noktada yüz gerdirme ile başladı. Aradan geçen zaman içinde bütün yüzü deşifre etmiş oldum. Yüzde ifadeyi değiştiren 60’tan fazla nokta var. Bu noktalara küçük bir dokunuş yaptığınızda tüm yüzün ifadesini yeniden tasarlayabiliyorsunuz. MD Codes temelde, hyaluronik asiti ve botolinum toksin ile birlikte ve genelde alışık olunmayan noktalarda kullanmayı öngörüyor. Birbirinden ayrı enjeksiyon lokasyonları olan MD Codes, daha az yorgun görünmek isteyenlerde faklı, daha çekici ya da daha az agresif görünmek isteyenlerde farklı noktalara karşılık geliyor.

Pozitif yaşlanma için de sıklıkla tercih edilen MD Codes uygulaması ile kişi, ameliyatsız 10 yaşa kadar gençleşebiliyor.  Dr. Mauricio de Maio, MD Codes uygulamasının kalıcılığının kişinin metabolizma hızına ve yaşına göre değiştiğini belirtiyor. Dr. Maio: “İşlemin kalıcılığı metabolizmaya bağlı. Çünkü hyaluronik asidi vücut parçalıyor. Bunun yanı sıra sigara içmek, stres altında olmak ve metabolizmayı hızlandırabilecek diğer etkenler de kalıcılığı olumsuz etkiliyor. Ancak etki, yüzün her noktasında aynı anda kaybolmuyor. Bazı alanlarda etkiler diğer alanlara göre daha kısa oluyor. Bu nedenle yaşa göre değişse de 1-2 yılda bir yeniden küçük bir dokunuş yapılmasında fayda var.”dedi.

Cerrahi yöntemlere her zaman ihtiyacın azaldığının altını çizen Dr. Mauricio de Maio, göz çevresindeki istenmeyen yoğun ifadenin MD Codes ile ortadan kaldırarak kişide daha dinç bir ifade, çene hattı ve sarkıklıklarda etkili sonuçlarla kişide daha genç bir görünüm elde edebildiklerini belirtti. Bu sistemde kullanılan dolgu markasının onay mekanizmalarından geçmiş, kaliteli ve güvenilir olması gerektiğinin üzerinde durdu.

1 hafta boyunca Türk hekimlerine uygulamanın inceliklerini anlatan Dr. Mauricio de Maio bu alandaki bilgisini 800’e yakın hekimle paylaştı.