Her işi değil, en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz

0
119

Sağlık sektöründe 25 yıldır başarılı bir ivmeyle ilerleyen Pulcuoğlu Medikal’in kurucusu ve yöneticisi olan Kenan Baytemur ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Bundan 25 yıl önce sağlık sektöründe faaliyet göstermeye başlayan Pulcuoğlu Medikal yoluna emin adımlarla devam ediyor. Kuvöz yedek parçaları ve oksijen hood başlıkları üretimi ile sektöre adım atan firma, daha sonra fototerapi cihazları üretmeye başladı. Son 5 yıldır da üretim ağına ameliyat masası ve jinekolojik muayene masası üretimini de dahil etmiştir. Ağırlıklı olarak ameliyathane ve bebek yoğun bakım çalışan bir firma; bünyesinde teknik servis hizmeti de vermekte…

Kenan Baytemur’u daha yakından tanıyabilir miyiz?
1969 Almanya doğumluyum, öğrenim hayatımı Türkiye’de tamamladım. İş hayatına erken yaşlarda atılmak bana çok şey kazandırdı. İnsanların sevdiği işi yapmaları taraftarıyım ve yıllardır büyük bir özveriyle sevdiğim işi yapıyorum.

25 yıl öncesine gidecek olursak, sektöre giriş hikayeniz nasıl başladı?
Medikal sektörüne çalışan konumunda başladım, öğrenme azmi ve ileriye dönük olan hedeflerim her zaman güçlü adımlar atmamı sağladı. Hedeflerim ve kendime olan inancım ile büyük adımlar atarak Pulcuoğlu Medikal şirketini kurdum.

‘’Pulcuoğlu’’ bünyesinde göstermiş olduğunuz faaliyetler nelerdir?
Şirketimiz kuvöz yedek parçaları ve oksijen hood başlıkları üretimi ile sektöre adım atmış daha sonra fototerapi cihazları üretmeye başlamıştır. Son 5 yıldır üretim ağına ameliyat masası ve jinekolojik muayene masası üretimini de dahil etmiştir. Ağırlıklı olarak ameliyathane ve bebek yoğun bakım çalışan bir firmayız. Ayrıca bünyemizde teknik servis hizmeti de vermekteyiz.

Marka sloganınız ‘’Her işi yapmıyoruz. En iyi bildiğimiz işi yapıyoruz.’’ Bu konuyu açacak olursak neler söylemek istersiniz?
Sektörde kendi alanı dışında başka cihaz gruplarıyla da pazarlama yapamaya çalışan firmalar mutlaka var. Pulcuoğlu Medikal olarak sektörde sadece kendi satış grubumuzla ön plana çıkmaktan gurur duyuyoruz. Bizim işimiz sektöre ürettiğimiz cihazlar ve sarfların teminidir.

Sektörde yalnız değilsiniz. Peki, Pulcuoğlu’nun diğer medikal firmalarından farkı nedir?
Kalite anlayışımızın ve müşterilerimize verdiğimiz değerin bizim en büyük farkımız olduğuna inanıyoruz ve bundan ödün vermeden hizmet sektöründe yol almaya devam ediyoruz. Her biri kendi alanında uzman ekibimiz bu doğrultuda taviz vermeden çalışmaktadır.
25 yıldır sektörün öncü firmalarından birisiniz. Başarının sırrı sizce nedir?
Hijyen, kalite ve güven üzerine kurulu hizmet anlayışımız 25 yıldır sektörde emin adımlarla ilerlememizi sağlamıştır, başarımız işimize verdiğimiz değerlerde saklı.

İleriye yönelik hedefleriniz nelerdir. Pulcuoğlu ileriye yönelik sektörde nasıl bir ivme kazanacak?
Yeni ürün ve hizmetler elbette olacak. Ar-Ge çalışmaları yapıyoruz, medikal pazardaki ihtiyaçları ve eksiklikleri tespit edip bu doğrultuda hizmet vermeyi planlıyoruz. Bu tespitler yapıldıktan sonra ülkemizin dışa bağımlılığını azaltacak ve yerli üretime yönelmelerini sağlayacak son teknolojiyle desteklenen cihazlar ile ürün yelpazemizi genişleteceğiz.