Cerebral Palsy’li çocuklar için Eylül ayı boyunca günde 10 bin adım “Hedef 1 Milyon TL”

0
90

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın ülke temsilcisi olduğu, 9 ülkede eş zamanlı olarak yürütülen“Steptember” sosyal sorumluluk projesi ile Eylül ayında günde 10 bin adım atılacak.
2011 yılında Avustralya’nın öncülüğünde başlatılan ve 9 ülkede eşzamanlı gerçekleştirilen “Steptember” projesine destek veren katılımcılar, Eylül ayı boyunca adımlarını Cerebral Palsy’li çocuklar için adım atacak. Steptemberile katılımcıların Eylül ayı boyunca sağlıklı bir yaşam için uzmanlar önerdiği gibi günde 10 bin adım atmaları ve Cerebral Palsy’li çocuklar için bağış toplamaları amaçlanıyor.
Steptember.org.tr üzerinden kayıt olarak takımlarını oluşturan katılımcılar, Eylül ayı boyunca attığı adımları her gün web sitesine girecek. Steptember gönüllüleri adım atmak haricinde koşabilecek, bisiklete binebilecek, yüzebilecek veya dans edebilecek. Steptember web sitesinde gerçekleştirilen aktiviteleri otomatik olarak adım sayısına çevirecek 40 farklı etkinlik mevcut. 1 ay sonunda hem daha sağlıklı ve zinde bir yaşamın kapıları aralanmış, hem de Cerebral Palsy’li çocukların özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerine ücretsiz almalarına katkı sağlanmış olacak.
Steptember Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında toplanan bağışlar, Cerebral Palsy’li çocukların tedavilerine yönelik özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri için kullanılacak.
www.steptember.org.tr
www.tscv.org.tr