MakaleOp. Dr. Bülent Cihantimur

Aquafilling ile ameliyatsız popo büyütme

Güzel, dolgun, kıvrımlı bir bel hattıyla çevrelenmiş bir kalça, sanıyorum bütün kadınların hayali. Hatta geçtiğimiz günlerde yapılan pek çok çalışma da kıvrımlı hatları sevdiğimizi ortaya çıkardı.
Günümüzün teknolojisi ile kalçalara şekil vermek için farklı prosedürleri kullanıyoruz. Bunları sıralayacak olursak:
1- İmplantlar
2- Yağ transferi
3- Aquafilling
İmplantlar kalçaların aynen meme protezlerinde olduğu gibi silikon kalıp şeklinde materyallerle büyütülmesi ile yapılıyor.
Yağ transferi ise benim de en fazla tercih ettiğim bir uygulama şeklidir. Vücudun bölgesel yağlanma olan alanından yağları toparlayarak, kalçalara transfer edilmesidir. Bu aynı zamanda ince bir bel oyuntusu, şekle sokulmuş yani kontürlenmiş sırt, bacak, hatta göğüs ve kaslı bir görüntü verilmiş karın demektir. Hatta ben buna Total Vücut Şekillendirme adı veriyorum.
Buraya kadar her şey güzel. Fakat ya hastanın yağı yoksa? Hastanın zaten bölgesel yağı yok, incecik bir beli ve gayet orantılı hatları var ama poposu da bir o kadar küçük. İşte o zaman imdadımıza Aquafilling denilen bir dolgu maddesi koşuyor.
Aquafilling Nedir?
Uzun süre, ortalama 5 ila 8 yıl kadar kalıcı sonuçlar veren Aquafling hacim veren bir dolgu maddesidir. Sadece kalçalarda değil aynı zamanda göğüs, bacak gibi yumuşak dokulara hacim vermek amacıyla da kullanılır. Yüzde 97-98 oranında sodyum klorür çözeltisi, yüzde 2-3 poliamidden oluşan hidrofilik bir jeldir.
Kalça büyütmede avantajlarına bakacak olursak, dediğim gibi özellikle yağı olmayan hastalar için muazzam faydalar sağlar,
• Kalçaların biçim ve doku hacminin düzeltilmesi,
• Çeşitli kalça düzensizliği,
• Postoperatif deformasyonlar gibi konjenital kalçalar orantısızlıkları
• Kalça asimetrisi,
• İnce kalçalar,
• Liposuction sonrası farklı yumuşak doku defektlerinin düzeltilmesi
gibi faydaları vardır
Aquafilling nasıl uygulanır?
Kanüller ya da uygun çaplı iğnelerle yumuşak dokulara enjekte edilir. Lokal anestezi altında yapılabilir. Özellikle hasta için minimal travma ile yapılan bir mini invaziv yanai ameliyatsız girişimdir
• İzsizdir
• Ağrısızdır
• Anında sosyal hayata dönüş sağlar, hasta prosedürden hemen sonra evine dönebilir.
• Ameliyat sonrası dönem de ağrısızdır
Tüm bu açıklamalar çerçevesinde eğer kalçalarınızın formundan, büyüt ve şeklinden hoşnut değilseniz, bedeninizde yağ transferi için kalçalarınıza şekil verecek kadar yağ yoksa ve implant da kullanmak istemiyorsanız, Aquafilling tercih edebileceğiniz güvenli bir yöntemdir.
Bedeninize ve ruhunuza iyi bakın…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı