AnasayfaGenelSektör

Nobel Ilaç ana sponsorluğunda TMOK Fair Play üniversiteler kervanı hazırlıklarını tamamladı

2014 yılından bu yana Türkiye’yi şehir şehir dolaşarak, düzenlediği panellerle, üniversitelerin BESYO (Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu) öğrencilerine FairPlay’i anlatan TMOK Fair Play Üniversiteler Kervanı’nın 2018 yılı haritasının ana sponsorluğunu Nobel İlaç üstlendi.

 

Fair Play Üniversiteler Kervanı 2018 haritası, İstanbul’da bulunan Olimpiyat Evi’nde düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu. Toplantıya, Fair Play Komisyonu Başkanı, Avrupa Fair Play Birliği Başkan Yardımcısı ve Dünya Fair Play Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Arıpınar, TMOK yönetim kurulu üyeleri, bu yılki kervanın ana sponsoru olan Nobel İlaç Genel Müdürü Hakan Şahin ve diğer sponsor firma temsilcileri ile basın mensupları katıldı.

 

 

 

Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, “Fair Play bir yaşam tarzı. Türkiye’de geleceğin spor adamları, antrenörlere ve spor organizatörlerine Fair Play’i anlatmaya karar verdik. Bu amaçla bir kervan kurarak bütün üniversitelere sırayla ziyaret etmek istedik. 4’üncü sene sonunda çok şükür 40 üniversiteyi tamamladık. 4 yılda Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Antalya’ya 40 üniversiteyi ziyaret eden Kervan, 75 bin üniversite öğrencisine ulaştı. 2018 yılı programında 14 yeni kent ve üniversite bulunuyor. Bu yıl Iğdır’dan başlıyoruz, Tekirdağ’a kadar her tarafı tarayacağız. Yaz ve kış dönemi olmak üzere 2 dönem yapıyoruz. Nobel İlaç firması ana sponsorumuz oldu. Araştırma yaptık A’dan Z’ye kadar Türk malı. Nobel İlaç firmasının Türki Cumhuriyetler’de de kendi organizasyonları var. Eğer organize edebilirsek oradaki üniversitelere de gideceğiz. Bizimle çalışan arkadaşlar bilgi olarak, spor olarak ve tanınmış olarak üst seviyede. Spor fakültelerinin veya  BESYO’ların bulunduğu şehirlere gidiyoruz. Bu seneki özelliğimiz şu; Nobel İlaç bize ana sponsor olduğu için büyük toplantılarımıza kimya,  eczacılık, tıp fakülteleri öğrencilerini de davet edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

‘TMOK Fair Play Üniversiteler Kervanı’ projesi ana sponsoru olan Nobel İlaç’ın Genel Müdürü Hakan Şahin, toplantıda yaptığı konuşmasında:  ”Yüzde 100 milli sermayeli bir şirketiz. Milli bir ilaç şirketinin, Milli Olimpiyat Komitesi’nin değerli organizasyonunda katkıda bulunması bizim için çok büyük bir keyif ve gurur vesilesidir. Biz Fair Play’i sadece sporun içinde değil, yaşamın her anında çok büyük bir değer olarak görüyoruz. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play’i şöyle açıklıyor: dürüst oyun, dürüst, etik davranış… Aynı etik anlayışla yıllardır toplum sağlığına hizmet veren ve her bir çalışanının “Sağlık için değer” mottosu ile güne başladığı Nobel İlaç olarak, Fair Play Kervanı’nın ana sponsorluğunu üstlenmekten gurur duyuyoruz. Bu anlayışın toplumun her alanında bir yaşam şekli olarak aktarılması yolunda harcanan emeğe destek olduğumuz için mutluyuz”dedi.

 

İlk durak Iğdır

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor İstanbul, Nobel İlaç, Hacıbekir ve OPET sponsorluğunda gerçekleştirilecek TMOK Fair Play Üniversiteler Kervanı’nın ilki, 4 Nisan Çarşamba günü Iğdır Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda (BESYO) yapılacak.

Kervan’da ünlü isimler

Bugüne kadar ziyaret ettiği 40 üniversitede yaklaşık 25 bin öğrenciye FairPlay’i anlatan Kervan’da, Halit KIVANÇ’tan Kahraman BAPÇUM’a, Olimpiyat Şampiyonu Ahmet AYIK’tan, Ünlü Maratoncu İsmail AKÇAY’a birçok ünlü isim bulunmakta. Erdoğan ARIPINAR’ın öncülüğünde kurulan Kervan’da bu yıl şu isimler bulunuyor:

 

Ayrıca, Kervan’ın gittiği kentlerde yaşayan başarılı sporcular da o panellere davet ediliyor ve sporcular Fair Play’e ilişkin anılarını öğrencilerle paylaşıyor.

 


FAIR PLAY KERVANI’NIN ZİYARET EDECEĞİ ÜNİVERSİTELER

Iğdır Üniversitesi                                                         4 Nisan 2018

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi                                           5 Nisan 2018

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi                     12 Nisan 2018

Bingöl Üniversitesi                                                      18 Nisan 2018

Muş Alparslan Üniversitesi                                                     19 Nisan 2018

Bayburt Üniversitesi                                                  25 Nisan 2018

Gümüşhane Üniversitesi                                         26 Nisan 2018

Burdur Üniversitesi                                                    4 Mayıs 2018

Karabük Üniversitesi                                                 8 Mayıs 2018

Bartın Üniversitesi                                                      9 Mayıs 2018

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi                  10 Mayıs 2018

Manisa Celal Bayar Üniversitesi                            Ekim  2018

İzmir 9 Eylül Üniversitesi                                          Ekim  2018

Mersin Üniversitesi                                                    Ekim  2018

Bilgi için:

Artı Değer İletişim: 0212 328 34 80

Bilge Özcebeci: 0536 310 28 88 bilge@artideger.org

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı