Philips, sağlık teknolojilerinde sınırları aşıyor

0
180

İnsan, teknoloji ve inovasyonu bir araya getiren Philips, akıllı dijital platformlar ve akıllı çözümlerden oluşan kapsamlı ürün portföyü ve çözümleri ile sağlık sektöründe lider firmalardan biri olmaya devam ediyor.

Sağlık teknoloji alanında lider firmalardan  biri olan Philips, yapay zekâ ile desteklenen çözümler, bağlantılı teknolojiler, entegre ve kesintisiz sağlık çözümleri ile hasta ve sağlık personellerinin deneyimlerini geliştiriyor. Bu bağlamda sağlık çözümlerine hasta, hasta yakınları ve sağlık profesyonelleri gözünden yaklaşan Philips, sağlık çözümlerinin kusursuz bir şekilde işlemesi için ürün ve hizmet yatırımlarına devam ediyor.

Philips Orta Doğu ve Türkiye CEO’su Özlem Fidancı; “Philips olarak, toplum sağlığının korunması, doğru sağlık hizmetinin, doğru yerde ve doğru zamanda verilebilmesi adına gerek sağlık çalışanlarını gerekse hastaları ‘teknoloji ve veriyi birleştirerek’ destekliyoruz. Bağlantılı teknolojiler ve yapay zekâ destekli çözümler, tanı ve kişiye özel tedavi, korunma, sağlıklı yaşam ve evde bakım konularında kesintisiz sağlık hizmeti verilmesine yardımcı oluyor, hasta ve personelin deneyimlerini geliştiriyoruz” yorumunda bulundu.

Erken tanı ve kişiye özel tedavi ile doktorlara destek oluyor…

İlk uygulamada doğru tanı koyulması ve böylece hastanın görüntüleme konusunda güven duyması, yolculuğunun her adımında gelişmiş karar-desteği sunan ileri teknolojik çözümlere de güven duymasını sağlıyor; aynı zamanda doktorların da bu süreçte hayatlarını kolaylaştırıyor.

  • Azurion – Philips’in sağlık sektörüne kazandırdığı yeni anjiyo cihazı, IGT-Image Guided Therapy platformu Azurion; daha düşük doz ve daha yüksek görüntü kalitesi ile daha fazla hastanın rahatsızlıklarının teşhis ve tedavisine imkân sağlıyor. Klinisyenlerle yakın iş birliği içinde geliştirilen Azurion’da, tanısal anjiyografi ve PKG’den (perkütan koroner girişim) kompleks vasküler işlemlere kadar çeşitli prosedürler uygulanabiliyor. Azurion, hazırlık aşaması hatalarını en aza indirmek için klinisyenlere önceden programlanmış, kişiselleştirilmiş ayarlar aracılığıyla üstün nitelikli bakım olanağı verirken, düşük radyasyonla yüksek kaliteli görüntüleme özellikleri sunuyor. https://www.philips.ae/healthcare/resources/landing/azurion

 

  • PerformanceBridge – PerformanceBridge sağlık çalışanlarına departman performansına ilişkin neredeyse gerçek zamanlı, özelleştirilebilir veriler sağlamak amacıyla farklı görüntüleme modalitelerinden ve bilgi sistemlerinden gelen verileri bir araya topluyor. Böylece üreticiden bağımsız bir bağlantılı çözüm olarak Philips portföyünde yer alıyor. https://www.philips.ae/healthcare/services/performance-services/performancebridge

 

  • Philips IntelliVue X3 – Sezgisel akıllı telefon tarzı kullanım ve gerektiğinde sayıları artırılabilecek klinik ölçümler sunan kompakt, iki amaçlı taşınabilir bir hasta monitörü olan Philips IntelliVue X3; hasta nakli sırasında tıbbi bilgide oluşan boşlukların tedavinin gecikmesine ve yetersiz iş akışına engel olurken hastaya verilen sağlık hizmetinin kalitesini artırıyor. Hastanın kesintisiz şekilde hem yatak başında hem de nakil sırasında izlenebilmesi için tasarlanan IntelliVue; kablosuz olarak Intellivue Merkez İstasyonları’na, oradan da tüm hastane hizmetleri seviyesinde EMR’ye bağlanabiliyor. Böylelikle, hasta verilerine zamanında ulaşması gereken kişiler ve uzmanlar, IntelliVue X3’nin hasta hakkında hızlı bilgilendirmesi ve hasta dosyasında yer alan boşlukları doldurması ile gereken sürede müdahaleye hazır olabiliyor.

 

  • IntelliSpace Cardiovascular – IntelliSpace Cardiovascular iş akışlarını düzgün hale getirmeye ve kardiyovasküler bakım süreci boyunca operasyonel performansı iyileştirmeye yardımcı oluyor. Çok modaliteli bir görüntü ve bilgi yönetimi çözümü olan IntelliSpace Cardiovascular’ın çalışma istasyonunda bir grup hastanın kardiyovasküler bakım sürecine dair grafik, panoramik, kronolojik bir genel görüntü yer alırken, yerleşik bir kardiyoloji zaman çizelgesi de bulunuyor. https://www.philips.ae/healthcare/product/HCNOCTN198/intellispace-cardiovascular

 

  • Sağlık Kuruluşu Çapında Klinik Bilişim – Sağlık bilişim çözümlerinden elde ettiği klinik verileri, tüm sağlık kuruluşundaki hasta verileri ile karşılaştırılmasına ve analizine imkân tanıyan bir sisteme sahip olan Philips’in, bu yolla klinik verileri zenginleştirme ve iş akışlarına yardımcı olan entegre bilgilere dönüştürme yetisi bulunuyor. Philips Tasy EMR doktor ve yöneticilerin değişiklikler ile başa çıkmalarına, hasta bakımı ve güvenliği, hastane yönetimi, tedarik ve finansal konulardaki zorlukların çözülmesine yardımcı oluyor. Tüm sağlık hizmet süreçleri boyunca klinik ve klinik dışı alanlardaki noktaları birleştirerek sağlık hizmeti ortamının tüm alanlarına dokunan kapsamlı bir sağlık bilişim çözümü sağlıyor.

Evde bakımla hastalara destek olmak…

 Philips’in sahiplendiği “Health Continuum” sürecinin bir parçası olan evde bakım sürecinin en önemli ayaklarından birini de uyku oluşturuyor. Birçok ülkede önemli bir sağlık sorunu haline gelen uyku apnesi; yüksek tansiyon, aritmi, inme ve kalp yetmezliği ile ilişkilendiriliyor.  Philips Dream Family ürün grubu, hasta bakımını iyileştirmek ve yaşam kalitesini artırmak amacıyla hastaları, doktorları ve hizmet sağlayıcılarını birbirine bağlıyor ve evde güvenilir bir tedavi sürecine olanak tanıyor. Philips’in en yeni uyku ve solunum çözümleri olan DreamStation GO, SimplyGo Mini ve Innospire Go ürünleri; hastalara taşınabilir, işlevsel ve kullanıcı dostu çözümler sunuyor.

Royal Philips hakkında:

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), insanların yaşamlarını iyileştirmeye kendini adamış, sağlıklı yaşam ve korunmadan teşhis, tedavi ve evde bakıma kadar her alanda sağlık döngüsünden daha etkili sonuçlar elde etmeye odaklanan lider bir sağlık teknolojileri şirketidir. Philips entegre çözümler sunmak için ileri teknolojiden, klinik sonuçlardan ve tüketici iç görülerinden faydalanır. Philips, tanısal görüntüleme, görüntüleme odaklı terapi, hasta görüntüleme ve sağlık bilişiminin yanı sıra sağlıklı yaşam ve evde bakım alanlarında pazar lideridir. Genel Merkezi Hollanda’da bulunan ve 100’ü aşkın ülkedeki satış ve hizmetleriyle yaklaşık 70 bin kişiyi istihdam eden Philips, sağlık teknolojileri alanında 2016 yılında 17,4 milyar avro satış geliri elde etmiştir. Ayrıntılı bilgi için: www.philips.com/newscenter sitesini ziyaret edebilirsiniz.