Nüve, KOBİ-Gel Destek Programı’nda sunduğu projesi ile desteklenmeye hak kazandı

0
132

KOSGEB’in 5. KOBİ ve Girişimcilik Ödül Töreni’nde İhracatçı Kobi dalında finale kalan Nüve, KOBİ-Gel Destek Programı’nda sunduğu projesi ile desteklenmeye hak kazanmıştır.

“5. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Töreni”, Başbakan Binali Yıldırım’ın himayelerinde,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün ev sahipliğinde KOSGEB’in Ankara’daki yeni binasında 01 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirildi. KOSGEB tarafından geleneksel olarak düzenlenen KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Töreni’nin 5.sinde, 9 kategoride finale kalan işletmeler arasında birinci seçilenler, ödüllerini Başbakan Sn. Binali Yıldırım’ın elinden aldılar. Nüve,  İhracatçı Kobi kategorisinde finale kaldı. Aynı törende açıklanan KOBİ-Gel Destek Programı sonuçları, Nüve’ye sunduğu projesi ile destek getirdi.

KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı, 2017 – 01 sayılı Proje Teklif Çağrısı ile “ Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve Kobilerin Payının Arttırılması” kapsamındaki projesi ile başvuruda bulunan Nüve, birinci aşamayı geçerek ikinci değerlendirmeye girmiş ve jüri tarafından Türkiye çapında yapılan başvurular arasında desteklenmeye hak kazanmıştır.

Törende, KOSGEB’in önceliğinin imalat sanayisi teşvikleri olduğunu ve bunun en somut örneğinin KOBİ-Gel Destek Programı olduğunu belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Dr. Faruk Özlü, 2023 hedefleri doğrultusunda temel önceliğin, imalat sanayisi ve yüksek teknoloji olduğunu, Bakanlık olarak ve tüm bağlı kurumlarla “yüksek teknolojili ürünlere” odaklandıklarını belirtti.

Bakan Özlü, tüm destek programlarıyla Türkiye’nin yüksek teknoloji üretmesini, ürettiği teknolojiyi ihraç etmesini hedeflediklerini ve bu çerçevede KOSGEB’in sunduğu destek ve teşvik mekanizmalarını, teknoloji üreten KOBİ’lerin üzerine yoğunlaştırdıklarını ekledi.

Laboratuvar ve Sterilizasyon Teknolojisi alanında üretim yapan Nüve, geçen yıl da Ankara Kalkınma Ajansı’nın İleri Teknolojilerde Yüksek Katma Değer Mali Destek Programı kapsamında desteklenen başarılı projeler arasında 2. sırada seçilerek derece almış ve projesini başarı ile tamamlamıştı.