Dr. Çağlar Karakurum, Boehringer Ingelheim Türkiye Medikal Direktörü olarak atandı

0
118

Kariyerine 2000 yılında Dr. Suat Seren Solunum Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Asistan Doktor olarak başlayan Dr. Çağlar Karakurum, 2006 yılına kadar hekim olarak farklı hastanelerde görevini sürdürdü.

Dr. Karakurum, 2006 yılında Roche Türkiye’de Medikal Müdür ünvanı ile çalışmaya başlayarak ilaç endüstrisine adım attı. 2011 ve 2013 yılları arasında Almirall firmasının Barcelona’daki Merkez Ofisi’nde ve 2013’den itibaren de Novartis’in Basel’de bulunan Merkez Solunum Birimi’nde global rollerde görev yaptı. 2014 yılında GlaxoSmithKline Orta Doğu, Kuzey Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu (MENA/CIS) Solunum Birimi’nde Medikal Direktör & Bölgesel Medikal Lider olarak katıldı.

1999 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Çağlar Karakurum, 2005 yılında Dr. Suat Seren Solunum Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden uzmanlık derecesi almıştır.

 

Boehringer Ingelheim hakkında

Boehringer Ingelheim, 130 yılı aşkın süredir araştırma odaklı bir ilaç şirketi olarak insan ve hayvan sağlığı alanında yenilikci ilaçlar üretmektedir. İlaç sektöründeki en büyük 20 şirketten biri olan Boehringer Ingelheim halen aile şirketi yapısını korumaktadır. Her gün yaklaşık 50 bin çalışanı ile beşeri ilaçlar, hayvan sağlığı ve biyolojik ilaç üretimi olmak üzere 3 farklı alanda inovasyon yoluyla değer yaratmaktadır. 2016 yılında Boehringer Ingelheim yaklaşık 15,9 milyar Avro tutarında net satış geliri elde etmiştir. 3 milyar Euro’yu asan ARGE yatırımları toplam cironun yüzde 19,6’sını oluşturmaktadır.

 

Sosyal sorumluluk bilinci Boehringer Ingelheim kültürünün doğal bir sonucudur. Bu nedenle şirketimiz ‘Daha Fazla Sağlık’ girişimi gibi projelerde yer almaktadır. Boehringer Ingelheim aktif bir biçimde işgücünde farklılığı desteklemekte ve calışanlarının farklı deneyim ve becerilerinden gelen avantajı en iyi şekilde kullanmaktadır. Şirketimiz tüm faaliyetlerinde çevreyi koruma ve sürdürülebilirlik ilkelerine odaklanmaktadır.

 

Boehringer Ingelheim ile ilgili detaylı bilgi için www.boehringer-ingelheim.com & www.boehringer-ingelheim.com.tr  adresine başvurabilir ya da http://annualreport.boehringer-ingelheim.com adresinden yıllık faaliyet raporumuza ulaşabilirsiniz.