HİPP’e yeni kardeş geldi

0
331

Türkiye pazarına yakın zamanda giriş yapan, Alman kalitesiyle üretilen Bebevita markası hakkında merak edilenleri HİPP ve Bebivita Ülke Müdürü Mustafa Karık’a sorduk.

HİPP’e ait üretim tesislerinde yine Avrupa Birliği Direktiflerine göre özenle seçilmiş  konvansiyonel ham maddelerden  üretilen Bebevita Türkiye pazarındaki yerini aldı. Biz de HİPP ve Bebivita Ülke Müdürü Mustafa Karık ile bu yeni marka adına bir söyleşi gerçekleştirdik.

Bebivita  markası hakkında biraz bilgi verir misiniz? Başlangıç hikayesini anlatır mısınız?

Bebivita 1994 yılında Almanya’da kurulmuş toplamda 22 ülkede satışı yapılmakta olan HİPP’e ait bir markadır. Organik ürünlere oranla daha uygun fiyat yapısına sahip olan konvansiyonel ürünlere yönelmeyi tercih eden ebeveynlerin bebekleri için kaliteli ürün satın almak istemesi fikriyle ortaya çıkan Bebivita markası, HİPP’e ait üretim tesislerinde yine Avrupa Birliği Direktiflerine göre özenle seçilmiş  konvansiyonel ham maddelerden  üretilmektedir. Bebivita marka duruşu olarak kolay ulaşılabilir, kaliteli , genç, dinamik ve anneler tarafından kolay anlaşılabilen bir markadır. Bebivita ürünlerini üretirken güvenilirliği ve hassasiyeti bilinen Alman kalite standartlarını kullanır.

Bebivita ürün guruplarını anlatır mısınız? Bebivita markasının en önemli özeliği nedir?

Bebivita doğumdan itibaren çeşitli sebeplerden dolayı yeterli veya hiç  anne sütü alamayan bebeklerin süt formülü ihtiyacından, ek gıdalara, kavanozdan meyve suyuna ve çocuk ürünlerine kadar geniş yelpazede ürün sunar. Tüm Bebivita ürünlerinde özenle seçilmiş ham maddeler kullanılır.

Hedef kitlenizi nasıl tanımlarsınız?

Genç, dinamik, kolay ulaşılır fiyat yapısıyla kaliteli ürün almak isteyen tüm ebeveynler Bebivita’nın hedef kitlesini oluşturur. Karışık mesajlardan arındırılmış ambalajlara sahip Bebivita ürünleri annelerin kullanım esnasında rahat etmesini sağlar.

Bebivita markasında en çok tercih edilen ek gıda ürünleri nelerdir?

Ek gıdaya başlama döneminden sonra farklı alternatifler bulmak her annenin en büyük problemi.  Kaşık mamalarına meyveli ve sütlü seçeneklerin fazlalığı ve meyvelerdeki farklı alternatifler Bebivita ek gıdaları kullanımında anneleri rahatlatan özellikler.

Türkiye de hangi ürünleriniz satılmaya başlandı ve önümüzdeki yıllarda ürün gamında artışlar olacak mı?

Ocak ayı itibari ile süt formüllerimizin satışına başladık. Yaklaşık 2 aydır da 4 farklı çeşit kaşık maması ile raflarda yerimizi aldık. Her yıl pazarın talepleri ve stratejilerimize bağlı olarak tüketicilerimizi yeni ürünlerle buluşturacağız. Şimdiden yeni ürünleri birebir söylemek aslında doğru değil. Ürünlerin hepsi ithalat sürecine ve izin belgeleri ile yurda giriş yapıyor. Herhangi bir aksilik yaşanması durumunda annelerimiz beklentiye girdirmek istemeyiz. Ek gıda çeşitlerimizde artış olacağını söylerek bir ipucu vermiş olalım.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here