Acendis, hastanelerin “göz”desi

0
268

1995 yılında Almanya’nın Hannover şehrinde kurulan, Türkiye dahil olmak üzere 11 ülkede, ofisleri, servisleri, showroomları ile faaliyet gösteren ve bugüne kadar 200’ün üzerinde başarılı hastane projesi gerçekleştiren Acendis, 1952’den bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren ve göz cerrahi aletleri ile göz ameliyat masalarında dünyanın en önemli iki ürününün Türkiye distribitörü olan Mikro – Optik firmasını satın aldı.

 

Grubun CEO’su Hasan Şahin yaptığı açıklamada, Türkiye’nin alanında en önemli ve köklü firması olan Mikro – Optik firmasının Acendis ailesine katılması ile göz sağlığında da etkin ve başarılı yapılar kuracaklarını belirtti. Türkiye’de sağlık sektöründe başarının bütüncül yaklaşımla ve verimli sistemlerle mümkün olduğunu belirten Şahin, sektörün ekonomiye katkısının her geçen gün arttığını, göz sağlığında da sektörün ciddi başarılara imza attığını dile getirdi.

 

Türkiye’de sağlık turizminin en gözde alanı göz tedavisi. 2015 yılında 35 binin üzerinde yabancı vatandaş göz tedavisi için Türkiye’yi tercih etti. Bu rakam 2016 yılında biraz düşse de sektör her geçen gün gelişiyor. Göz estetiği ile göz cerrahisinde yabancı hastaların tercihi olan Türkiye’de faaliyet gösteren göz hastanelerinin son teknolojiyi yakından takip etmeleri bu başarının sürekliliği için oldukça önem arz ediyor.

 

ACENDIS Hakkında: 1995 yılında Almanya’nın Hannover şehrinde kurulan ACENDIS, 200’ün üzerinde hastane projesini başarıyla gerçekleştirdi. Almanya merkez olmak üzere, Türkiye, Azerbaycan, Çin, Gana, İran, Irak, Ürdün, Malta, Nijerya, Cibuti ve Suudi Arabistan’da ofisleri, showroomları ve teknik servisleri ile hizmet veren, Türkiye’de, aralarında zincir hastanelerin de bulunduğu birçok projenin medikal çözüm ortağı olan ACENDIS, dünyanın en önemli üreticilerinin distribitörlüklerini de bünyesinde bulundurmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here