İntermed’e 5 yıldızlı sertifika

0
135

Avrupa’nın 14 ülkesinde radyolojik görüntüleme, tıbbi laboratuvar ve kanser tedavisi alanlarında hizmet veren Affidea’nın bir kuruluşu olan İntermed Sağlık Grubu, Türkiye’deki 35. yılında 5 Stars EuroSafe Imaging Stars üyesi ilk ve tek merkez oldu.

Radyasyondan korunmada en iyi uygulamaları somutlaştırmak, dünya çapında görüntüleme olanaklarını belirlemek ve tanımlamak için tasarlanmış bir girişim olan EuroSafe Imaging Stars, Avrupa Radyoloji Derneği tarafından geliştirilen ilkeler ve bu ilkeleri uygulamaya koymayı taahhüt eden kurumları üyesi kabul etmektedir.

İntermed, hastalarına mümkün olan en düşük doz seviyesi ile hizmet sağlama konusunda Affidea’nın seçkin uzmanlar grubu tarafından Avrupa çapında özel olarak tanımlanan ve GE Healthcare (GEHC) tarafından geliştirilen bir yazılım olan “DoseWatch” kullanmaktadır. Vücudun iç yapılarının ayrıntılı görüntülerini oluşturmada X-ışınlarından faydalanan, tanısal bir görüntüleme tekniği olan bilgisayarlı tomografide kullanılan ‘’DoseWatch’’ sayesinde her hastaya özel uygun doz değerlendirilir ve yüksek görüntü kalitesi, ALARA (makul şekilde erişilebilecek en düşük) prensibi gereği, mümkün olan en düşük doz ile sağlanmaktadır.

 

 

Optimum doz uygulaması ile Avrupa standartlarında tedavi

Affidea olarak İntermed merkezlerinde bilgisayarlı tomografi çekiminin mümkün olan en düşük doz miktarı ile yapıldığını ve bu sayede uzun vadede oluşabilecek istenmeyen durumların önüne geçildiğini ifade eden İntermed Nişantaşı Radyoloji Doktoru Fuat Şahintürk sözlerini şöyle sürdürdü: “Doz yönetimi konusunda vardığımız noktayı göstermek için Avrupa Radyoloji Birliği (ESR) tarafından yapılan EuroSafe Görüntüleme Eylem Çağrısı hareketine katıldık ve İntermed Nişantaşı polikliniğini Türkiye’nin ilk ve tek Eurosafe 5 Star Sertifikasyonlu merkezi haline getirdik.”

 

İntermed Hakkında:

İntermed Sağlık Grubu, Avrupa’nın 14 ülkesinde radyolojik görüntüleme, tıbbi laboratuvar ve kanser tedavisi alanlarında hizmet veren Affidea’nın bir kuruluşudur. Affidea, tıp teknolojisinin en ileri seviyede kullanıldığı 157 merkezinde, 3.000 civarında tıbbi personel ile hizmet verdiği alanda tüm Avrupa’da lider bir kuruluştur. Affidea katılımcı yapısı, personel kalitesi, çağdaş teknolojik alt yapısı ve kurumsallığı ile global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. İntermed, 1982 yılında Nişantaşı’nda kurulmuş ve ilk günden bu yana aynı adresinde aynı duyarlılıkla hizmet vermiş, Türkiye’nin en eski ve en saygın özel tıp kurumlarındandır. İntermed Sağlık Grubu; Nişantaşı, Çiftehavuzlar ve Caddebostan merkezlerinde tüm branşlarda hizmet veren uzman hekim kadrosu, tecrübeli personeli ve dünya çapında teknolojik altyapısı ile hem klinik hem laboratuvar hem de diyagnostik branşlarda gelişmiş bir merkez olmakla birlikte; Bebek, İstinye ve Kemerburgaz’da tıbbi tahlil laboratuvar şubeleri bulunmaktadır. www.intermed.gen.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here