Dolgu ve botoksla güzel yaş alın

0
122

Bu keyifsiz başlangıçtan sonra sizlere dolgu ve botoksun nimetlerinden bahsetmek isterim. Yaşlanma, yaşam boyunca kesintisiz bir şekilde devam eden bir süreçtir, zaten 20’li yıllarda başlar ve altta yatan dokunun fizyolojik değişikliklerinden ötürü yaşam boyunca giderek ilerler. Yüz ve boyunda, kişisel ve çevresel faktörlerin bu değişiklikleri hızlandırabildiği, buruşukluk ve cilt atrofisi nedeniyle yaşlanmanın oluştuğunu biliyoruz. Dermal dolgular ve botoks gibi yenilikçi önlemler ve tedaviler ise cildinizi canlandırmak için tasarlanmıştır ve tıpkı genç bir ciltte olduğu gibi diri ve taze bir görünüm verir. Türk halkı her zaman doğallıktan yana ve en korktukları şey, kendileri gibi olmaktan çıkmaları. Yani yapay gözükmek istemiyorlar. Aslında doğu hekimle doğru yaş alma planlaması yapsalar, inanın korkulacak herhangi bir şey yok aksine, güzel yaş aldıklarını gördükçe çok çok da mutlu olacaklar.

Bu yaşlanma sürecinde, yüzün genel hatları, üçgenken sarkmadan dolayı ve yumuşak dokuların aşağıya doğru inişinden dolayı, dikdörtgen şeklinde doğru bakan bir üçgene dönüşür. Zamanla, yerçekiminin etkileri ve uzunlamasına kas çekmeleri cildin ve alnın, yanakların, göz kapaklarının, burun, çene ve boyun derilerinin sarkmasına neden olur. Elbette bu süreci hızlandıran etkenler de var, söz gelimi sigara içmek, genetik eğilim, stres, hastalıklar, Ağırlıkta dramatik değişiklikler, kronik güneş, soğuk sıcaklık veya rüzgara maruz kalma gibi… Ayrıca yaşlanma, kişiden kişiye farklı oranlarda gerçekleşir. Dediğim gibi Türk halkı, özellikle bayanlar ama azımsanmayacak kadar da erkek hastam, bana ilk olarak, doğal kalmayı tercih ettiklerini söylerler. Zaten bizlerin de amacı odur. Amacımız hep zamanın yavaşça akmasını sağlamayı ve yaşının iyisi kalmalarını amaçlıyoruz

Dolgu ve botoksta kesinlikle korkulacak, insan sağlığına zarar verecek bir madde bulunmuyor. Amaçları daha uzun süre, konforlu ve gülümseyen yüzlerle aynaya bakmanızı sağlamak. Ama her zaman unutulmaması gereken, iyi bir doktorla, sizi anlayan ve sizin bu yaşlanma sürecinizde size doğru planlamaları yapan bir doktorla yola devam etmeniz en mükemmel seçim olacaktır. Planlama birincil hedeftir, ikincisi ise, kişiye özel uygulamaların yapılmasıdır. Bu sebeple doğru doktoru bulmanızı diliyorum ve tabii gerçekten doktor olmasını umuyorum. Bunun hiç ayıbı yok, lütfen doktorunuzun diplomasına bakınız ve araştırınız.

Bedeninize ve ruhunuza iyi bakın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here