MiraDry ile aşırı terlemeye kalıcı çözüm!

0
738

Kişilerin günlük hayatlarında büyük problem yaratan aşırı terleme, sıcak yaz günlerinde daha da büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Müjde! Bilim bu konuya kalıcı bir çözüm buldu. MiraDry ile aşırı terlemeye kalıcı çözüm!

Genetik faktörler, kilo, günlük yaşam koşuşturması ve dış etkenler aşırı terlemeye neden olabilmektedir. Aşırı terleme ise kişiyi yoran, öz güvenini zedeleyen ve hareketlerini kısıtlayan rahatsız edici bir durumdur. Maya Estetik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Dr. Nihat Dik bu sorunun artık kalıcı olarak geride kaldığının müjdesini verdi! Botoks gibi geçici olmayan ve cerrahi yöntem gibi narkoz gerektirmeyen bu konforlu işlemden ‘mucizevi yöntem’ diye bahseden Dr. Nihat Dik MiraDry cihazının Avrupa’da ve Türkiye’de ilk defa Maya Estetik’te uygulandığını ve uygulama yöntemini MedikalPlus Dergisi okuyucuları için anlattı.

Aşırı terleme nedir ve kişiyi nasıl etkilemektedir?

Normal terleme seviyesi eğer teri damla olarak tanımlarsak 18 ila 20 damla arasında olmaktadır. Ancak aşırı terleyen bir kişi için bu sayı yüzleri bulmakta hatta mevsime göre çok daha üstüne çıkmaktadır. Bu durum kişinin öz güvenini etkileyen ve hareketlerini kısıtlayan bir rahatsızlıktır.

Peki, aşırı terlemeye günümüze kadar çözüm bulunamamış mıydı?

Bulunmuştu ancak bu çözümler ya kalıcı değildi ya da oldukça zahmetliydi ve narkoz kullanımı gerektiriyordu. Botoks uygulaması ile terleyen bölge baskılanıyordu ancak hem istenilen sonuç alınamıyor hem de 3 – 5 ay sonra işlemin tekrar edilmesi gerekiyordu. Kalp damar cerrahisi doktorları tarafından uygulanan ameliyatlar ise hem iyileşme süresi hem de narkoz alma sebebi ile kişilerin gözünü oldukça korkutuyordu.

“Mucizevi yöntem” diye bahsettiğiniz Miradry’dan bahseder misiniz?

MiraDry kişiyi aşırı koltuk altı terlemesinden sonsuza kadar kurtaracak sağlıklı ve konforlu bir işlemdir. Öncesinde uygulanan terleme testi ile fazla terleyen noktalar belirleniyor ve bu bölgelere uygulama yapılıyor.

İşlem nasıl uygulanıyor?

Uygulama öncesi koltuk altı bölgesine iyot sürülüyor ve üzerine mısır nişastası serpiliyor. Kişiden koltuk altını kapatması isteniyor ve 15 dakika sabit bir şekilde bekletiliyor. Kişi 15 dakika sonrası koltuk altını kaldırdığında aşırı terleyen bölgenin rengi mora dönmüş oluyor. Bu mor bölgelere uygulama sağlanıyor ve kişi sorunundan sonsuza dek kurtulmuş oluyor.

Kişi uygulama sırasında ne hissediyor?

İşlemden önce koltuk altı bölgesine anestezik krem uygulanıyor ve sonrasında iğne ile uyuşturma sağlanıyor. Böylece işlem sırasında ağrı olmuyor ve hasta konforlu bir şekilde tedavi ediliyor.

Peki, terlemeyi sonlandırmak sağlık açısından zararlı değil mi?

Eğer vücudumuz yeter ki miktarda terlemez ise ortaya farklı sorunlar çıkabilir. MiraDry bunu çok iyi bildiği için terlemenin yüzde 82’sini baskılayacak şekilde tasarlanmıştır. Geri kalan terleme oranı normal seviyede terleyen bir birey ile eşitlenmektedir.

 Uygulama ne kadar sürüyor ve kaç seans yapılması gerekiyor?

Uygulama yaklaşık olarak 40 dakika sürüyor. Bunu her koltuk altı için 20 dakika şeklinde düşünebiliriz. Seans içinse tek seferde çözüm sunan bir uygulama olduğu biliniyor ancak kişinin ona bile tahammülü kalmadı ise bir uygulama daha yapılarak terleme tamamen ortadan kaldırılıyor.

Uygulama nerede yapılmaktadır ve sonrasında ne yapılmalıdır?

Commuter Standing by Man’s Wet Armpit on Train

Uygulama Avrupa ve Türkiye’de ilk defa Maya Estetik kliniğinde gerçekleştirilmektedir. Kesinlikle doktor kontrolü altında uygulanması gereken bir işlemdir. Hasta uygulama sonrası 2 gün ödem ve şişlikten şikayetçi olabilir. Bu durumda koltuk altına buz kompresi yapmak ve verilecek nemlendirici kremi sürmek yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here