Isparta Şehir Hastanesi’nin bilişim altyapısı ve sistemleri TAV Bilişim’e emanet

0
177

TAV Havalimanları’nın iştiraki olarak havalimanı bilişim çözümlerinde uzmanlaşan ve dünyanın önde gelen markaları arasına giren TAV Bilişim Hizmetleri, havalimanlarında hayata geçirdiği kritik bilişim çözümlerini sağlık sektörü ile buluşturdu. Kamu-Özel İşbirliği modeliyle inşa edilen ve 1,1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen 755 yatak kapasiteli Isparta Şehir Hastanesi’nin tüm bilişim altyapısı ve sistemleri TAV Bilişim tarafından kuruldu. Şirket, geçtiğimiz günlerde hizmete giren hastanenin bilişim operasyonlarını da yürütecek.

TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, “7/24 yaşayan havalimanlarına sunduğumuz kritik bilişim çözümlerimizi ve deneyimlerimizi yine 7/24 yaşayan sağlık sektörü için kuruyor, geliştiriyor ve yaşatıyor olmamız bizim için gurur verici bir tablo. Havalimanı işletmeciliğinde geliştirdiğimiz ürünlerin ve sistemlerin üç kıtada, 31 havalimanında ve şimdi de Isparta Şehir Hastanesi’nde kullanılıyor olması bilişim alanında geldiğimiz noktayı bize gösteriyor. Havacılık sektörü dışındaki bilgi tecrübemizi sağlık alanına da aktarabiliyor olmamız, bundan sonraki farklı sektörlere vereceğimiz hizmet için bir referans olacaktır. Bu vesile ile öncelikle Türk halkının hizmetine açılan hastanenin hayırlı olmasını diliyor ve Türkiye’nin bilişim alanında ne kadar başarılı olup yol kat ettiğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum” dedi.

 

Sağlık alanında konforu en üst düzeye çıkaran bu projede 20 ameliyathane, 131 yoğun bakım ünitesi, 167 poliklinik, 35 yataklı fizik tedavi ünitesi, 26 yataklı hemodiyaliz ünitesi, 35 kuvözlü yeni doğan bakım ünitesi bulunuyor.

 

TAV Bilişim Hizmetleri hakkında

TAV Havalimanları Holding’in önemli iştiraklerinden olan TAV Bilişim Hizmetleri, havacılık sektöründe yazılım ve donanım anlamında önemli bir marka olarak yerel ve global havalimanı hizmetleri ile çözümlerini üretiyor, geliştiriyor ve uyguluyor. Havalimanlarında kullanılan farklı sistemleri entegre etmek, yeni nesil teknolojiler kullanarak destek vermek, sunduğu uçtan uca çözümler ve anahtar teslimi projeler ile yolcu ve havalimanı dostu ürünlerini sektöre sunan TAV Bilişim Hizmetleri, üç kıtada, 31 havalimanına ve 21 farklı şirkete hizmet veriyor.

 

Havacılık sektörü ve teknoloji çözümleri konusunda profesyonel kadrosuyla hizmet sunan TAV Bilişim Hizmetleri, karmaşık havalimanı operasyonlarının düzenli şekilde yönetimini sağlayıp, bilgi birikimini kullanarak yeni ürünler geliştiriyor. Şirketin geliştirdiği ürünler arasında AODB, IB, FIDS, RMS, CDM, SLOT, PIS, IATA Type-B Message Parser, TAV Mobile, VIP/ CIP Operation and Reservation Suite, MIS, IMS, SHRIKE, SmartZone yer alıyor. TAV Bilişim Hizmetleri; Veri Depolama, UNIX ve Veritabanı Danışmanlık Hizmetleri, Sistem ve Altyapı Servisleri, Bilgi Teknolojileri ve Havacılık Sistemleri Danışmanlık Hizmetleri ve Kurumsal Kaynak Planlama Danışmanlık Hizmetleri alanlarında da hizmet veriyor.

 

TAV Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilen anahtar teslim çözümler, TAV Havalimanları tarafından işletilen; Türkiye’de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Gazipaşa-Alanya, Milas-Bodrum; Makedonya’da Üsküp ve Ohrid; Gürcistan’da Tiflis ve Batum ile Tunus’da Monastir ve Enfidha-Hammamet Havalimanları’nda kullanılıyor. Yine bu havalimanlarında bilişim ve telekomünikasyon alt yapılarının ITIL uyumlu olarak 7/24 işletimi ve desteği TAV Bilişim Hizmetleri tarafından sağlanıyor. Ayrıca Türkiye’de birçok havalimanında; Suudi Arabistan’da Riyad, Dammam ve Medine Havalimanları’nda TAV Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilen havacılık uygulamaları tercih ediliyor. En son Suudi Arabistan’daki sivil havacılık için önemli bir ticari ve fonsiyonel kazanım olan, uçak bakım ve onarım operasyonlarının yürütüldüğü Cidde Hangar projesinin tüm bilişim ve iletişim altyapı sistemleri ihalesini hayata geçirmeye başlayan TAV Bilişim Hizmetleri, havalimanı bilişim çözümlerinde uzmanlaşarak dünyanın önde gelen markaları arasında yerini alıyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dhabi’de kazandığı ihale ile Abu Dhabi Midfield Terminal Binası’nın altyapı sistemlerini de başarıyla gerçekleştirmeye devam eden TAV Bilişim Hizmetleri, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarına sahip bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here