Burun estetiğinin olmazsa olmazları

0
132

Burun estetiği 2013 yılında 200 binden fazla insana ABD’de gerçekleştirilmiş ve günümüzde beş en popüler estetik cerrahi prosedürü arasında yer alıyor. Hatta birinci diyebilirim. Burun estetiğinin yarısından fazlasında hastada istenen görünümü elde etmek için burun kıkırdak ve kemik dokusuna müdahale ediliyor. Burnu yeniden şekillendirme ameliyatı olarak bilinen burun estetiği boyutu ve şekli ile mutsuz olan erkekler ve kadınlar için son derece güvenli, etkili ve zaman içinde test edilmiş bir estetik çözüm sunuyor.

Eğer gerçek anlamda burun estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız, dikkate almanız gereken birkaç önemli şey vardır, olmazsa olmazlardır. Hadi sırasıyla bakalım:

Doğru hekimi bulun. Daha evvel yaptığı burun estetiği sonuçlarına bakın.

Hekim tercihleri sıralaması yaptıktan sonra, mutlaka daha evvel o cerraha ameliyat olmuş insanlara ulaşmaya çalışın.

Tercihinizi yaptıktan sonra mutlaka doktorunuzla ön görüşmede açıkça tüm sorularınızı sorun ve ne istediğinizi belirtin

Sizin ne istediğiniz ve doktorunuzun sizin için uygun olan burun yapısını belirlemesi sonrasında, ortak paydada birleşmiş fikirler, size en çok yakışan burun olacaktır.

Erkekseniz, erkek ve kadın burun estetiği bambaşka şeylerdir. Bu sebeple cinsiyet ayrımını yapabilen bir estetik cerrahı tercih edin.

Daha evvel burun estetiği olmuşsanız ve revizyon burun estetiğine ihtiyacınız varsa, mutlaka sekonder burun estetiğinde uzman bir cerrahla iletişime geçin zira, sekonder burun estetiği, oldukça zorludur ve konunun uzmanı olmak gerekir.

Doktorunuzdan, sonrası nasıl görüneceğiniz hakkında bilgiler alın. Gelişen teknolojiyle birlikte artık sanal gerçeklik uygulaması ile hastalarımıza sonrasında nasıl gözükeceklerini gösterebiliyoruz. Bu hem hasta, hem de cerrah açısından son derece konforlu ve etkili bir durum oluyor.

Özellikle gençler arasında son derece popüler olmasına karşın, genç arkadaşlarıma tavsiyem, en az 16-17 yaşlarına kadar bekleyerek, burnun temel anatomisinin oturmasını sağladıktan sonra burun estetiğini düşünmelerini öneriyorum.

Burun estetiğine bir başka seçenekte, dolgu uygulamalarıdır. Geçici dolgularla ve çoğu zaman botoks uygulamalarıyla kombine edilen bu burun şekillendirme tekniğinde, size burun estetiği yaptırsanız nasıl gözükeceğinize dair bir ön izlenim kazandırılabilir.

Elbette aşırı yamuk ve kıkırdak sorunu olan burunlarda bu dolgu uygulamaları pek işe yaramayacaktır ama burun ucu kaldırma ve hafif kemer düzeltme işlemlerinde son derece faydalı bir geri dönüş alınabiliyor. Burun ucu botoksla kaldırılıyor ve yamukluk olan bölge de dolgu uygulamalarıyla düzeltiliyor. Bu sadece yeni görüntünüz hakkında bir ön bilgi verebilir ve hatta aynalardaki yeni aksinize geçici bir işlem olduğu rahatlığı ile alışabilirsiniz.

Bedeninize ve ruhunuza iyi bakın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here