Anne adayları ve yeni annelere en anlamlı hediye

0
148

Zorlu lohusalık günlerinde, yeni annelerin en sık sorun yaşadığı konuların başında emzirme geliyor.

İlk anneler gününde, hediye edeceğiniz emzirme eğitimi, annelerin bebeklerini mucizevi anne sütüyle beslemelerini kolaylaştıracak; aynı zamanda annenin rahat bir lohusalık dönemi geçirmesini sağlayacak.

 

 

 

Bir emzirme danışmanı ne yapar?

 

Emzirme danışmanı, doğum öncesinde ve sonrasında anneye rehberlik eder. Hamilelik döneminde anneyi lohusalığa ve emzirmeye hazırlar; doğumdan sonra anneyi hastanede ya da evinde ziyaret eder; annenin bebeğini konforla emzirebileceği pozisyonu bulmak için anneyle beraber uygulamalar yapar; yaşanan sorunlar için çözümler üretir. Emzirme danışmanı, annenin emzirdiği aylar boyunca her an ulaşabileceği destekçisidir.

 

Emzirme eğitiminde neler anlatılır?

 

Doğum öncesi eğitimlerde annelere nasıl emzirecekleri, ne gibi sorunlarla karşılaşabilecekleri ve bu durumlarda neler yapmaları gerektiği detaylıca anlatılır. Böylece bilgili ve bilinçli birer anne olarak bebeklerini karşılayabilir ve problemlerin üstesinden kolayca gelebilir ya da problem ortaya çıkmadan önleyebilirler. Doğumdan sonra ise yetersiz sütü olduğunu düşünen ya da bebeği yetersiz kilo alan, biberon ve mamayı bırakmak isteyen, bebeği meme emmek istemeyen, meme ucunda ağrı, acı ya da yara olan, meme ucu düz veya içe çökük olan, fazla süt üretimi olan, işe başlayacak olan ya da aklında emzirmeyle ilgili sorular olan tüm anneler emzirme danışmanına başvurabilir ve  yardım alabilirler.

 

 

İletişim bilgileri: Emzirme Danışmanı Nihan Tüzel

nihan@emzirmedanismani.com

Instagram: @emzirme_danismani

www.emzirmedanismani.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here