Erkekler: Benim de canım var ben de insanım

0
204

Evet, kadın aynı çağda aynı zamanda yaşıyoruz. Kadınlar güzelliklerini korumak, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak, geciktirmek ya da farklı estetik kaygılarını ortadan kaldırmak için tedavi programlarından yardım alırken erkekler de;“Benim de canım var, ben de insanım. Ben de estetik cerrahiden yardım alabilirim” diyorlar.

Erkeklerin bu bağlamda artan talepleri, erkeklere özel prosedürlerin oluşmasına da vesile oluyor. Söz gelimi erkek hastalar en fazla, saç ekimi, cilt bakımları, jinekomasti, karın kası estetiği, dolgu-botoks, göz çevresi estetiği gibi uygulamaları tercih ediyorlar. İyi görünmek ve iş piyasasında rekabetçi kalabilmek, başarılı olmalarına yardımcı olmak için önemli bir araç olarak estetik cerrahiye başvuruyorlar. Çağa uygun görünümlü, genç ve belki de daha erkeksi, gür saçları olan, kaslı bir duruş iş hayatında yükselme şansını kolaylaştırabiliyor. Kliniklerime gelerek bizlerden yardım alan erkek hastalarımıza yaptığımız operasyonların bazılarına beraberce bakalım:

Organik saç ekimi

Genç, orta yaşlı veya yaşlı her erkek saç ekimine son derece sıcak bakıyor. Kellik gerçek anlamda artık tarihe karışmak üzere. Organik Saç ekimi temelinde kök hücre olan ve kel alanı önce hastanın kendi yağından elde ettiğimiz kök hücre ile canlandırıp ardından saç ekiminin yapıldığı, son derece iyi geri dönüşler aldığımız bir tekniğim. Hatta geçen sene kendime bile yaptırdım. Organik Saç ekimi konforludur, iyileşme süreci kısadır ve çıkan saçlarınızın ekim olduğunu kuaförlerin bile anlaması oldukça güçtür.

Karın kası estetiği

Karın kası estetiğinde, kasların kıvrım yerlerine uygulama yapılır ve bu alandaki yağlar inceltilir. Mikro girişlerle yapılan bu işlem sayesinde kasların kıvrım yerleri incelerek, mevcut kas yapısının belirgin hale gelmesi sağlanır. Kısaca kasların kıvrım yerlerine bir heykeltıraş gibi şekil verilir. İşlem ortalama 1 saat sürer ve kesi yapılmadığı, mikro girişlerle uygulandığı için iyileşme süreci de son derece konforludur.

Jinekomasti

Erkeklerde meme büyümesi olarak geçen jinekomasti, son yıllarda en fazla karşılaştığımız problemler arasında yer alıyor. Estetik dışı görüntüsüyle erkekleri giyinikken bile rahatsız ediyor. Noktasal girişlerle yaptığımız jinekomasti operasyonu, iş hayatından koparmadan, iyileşme süreci kısa ve kesisiz yapılan uygulamasıyla kısa süre içinde bu görüntüden kurtulmanızı sağlıyor.

Gözaltı torbaları ve göz kapağı düşüklüğü

Göz çevresi yaşa bağlı olarak yıpranmanın en fazla gözlemlendiği bölgedir. Gözaltı torbaları ise hem hastayı olduğundan yaşlı gösterir hem de bu alandaki deformasyon, yorgun, uykusuz ve enerjisiz bir sima yaratır. Alt kirpiklerin hemen altına yapılan 5 milimlik noktasal mikro işlemle, gözaltı torbalanmasına neden olan, oluşmuş yağ yastıkçığını alıyoruz. Ayrıca varsa aynı operasyon dahilinde göz kapağı düşüklüğü de çözümlenebilir.

Cilt bakımları, bolgu, botoks gibi medikal uygulamalar ve elbette özellikle sırt, boyun gibi bölgelerde çıkan istenmeyen tüyler için uygulanan lazer epilasyon seansları, erkeklerin yardımına koşarak, estetik bir görüntüye kavuşmalarını kolaylaştırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here