‘Sabri Ülker Bilim Ödülü 2017’ yeni sahibini arıyor!

0
309

Son başvuru tarihi 15 Mart 2017 olarak belirlenen ve katılım üst yaş sınırının 45 olduğu Sabri Ülker Bilim Ödülü yarışmasına tamamlanmış projelerle sadece İngilizce başvuru yapılabiliyor. Tüm dünyadan birçok bilim insanının hem davetli hem de yarışmacı olarak katılacağı ödül töreni, 3 Mayıs 2017 tarihinde Sabri Ülker Vakfı tarafından iki yılda bir İstanbul’da düzenlenen 4. Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Zirvesi’nde gerçekleşecek ve bir bilim insanı daha, hayata geçirdiği bilimsel projesiyle 100 bin TL’nin sahibi olacak.

 

Genç bilim insanlarını ve bilimsel araştırmalarını teşvik amacıyla düzenlenen yarışmaya Türkiye ve dünyadan akademi, endüstri ve araştırma enstitülerinden bireysel ya da ekip olarak başvuru yapılabiliyor.

 

2016 Ödülü DNA- Barkodlama Teknolojisine verilmişti

2016 Sabri Ülker Bilim Ödülü’ne, ‘DNA-Barkodlama Teknolojisi’ yöntemi ile kanser ile savaşta yeni, sürdürülebilir ve ekonomik tedavi yöntemlerinin keşfine de ışık tutan projesiyle Türk bilim dünyasının parlayan yıldızlarından Yrd. Doç. Dr. Kıvanç Birsoy ve ekibi layık görülmüştü. ABD Rockefeller Üniversitesi’nde kanser ve metabolizma ilişkisine yönelik çalışmalarıyla devam eden Yrd. Doç. Drç Birsoy, ödülünü Mayıs 2016’da Harvard Sabri Ülker Merkezi tarafından Sabri Ülker Vakfı ev sahipliğinde düzenlenen Metabolizma ve Yaşam Sempozyumu’nda, 2012 Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Brian Kobilka’nın elinden almıştı.

 

Başvuru linki: http://scienceaward.sabriulkerfoundation.org/Basvuru/uyeol/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here