AVON’dan Türk Kanser Derneği’ne 50 bin TL’lik bağış

0
155

Meme Kanseri ile Mücadele projesinin 20’nci yılında “kafaya taktık” sloganıyla projeye yeni bir soluk kazandıran Avon, Farkındalık Ayı olan Ekim boyunca gerek sosyal medya gerek saha etkinlikleriyle erken teşhisin önemi ve kendi kendine muayene yöntemleri konusunda farkındalık yaratacak çalışmalar yürüttü.

Bu çalışmalar kapsamında daha fazla kadının mamografi taramasından yararlanması için 50 bin TL’lik bir fon oluşturan Avon, 4 Şubat Dünya Kanser Günü vesilesiyle fonu Türk Kanser Derneği’ne (TKD) aktardı.

Orkun Gül: “Kadın sorunlarının çözümüne etkili ve sürdürülebilir katkı için çalışıyoruz”

Avon Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül, konuyla ilgili değerlendirmesinde “Avon’da güzelliğe değer katma hedefiyle çalışmalarımızı yürütürken kadınları etkileyen sorunlar doğal olarak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu sorunların çözümüne etkili ve sürdürülebilir bir katkıda bulunmak da bizim için çok önemli. Bu yüzden Meme Kanseri ile Mücadele projesini 20 yıldır istikrarla sürdürüyoruz. Bugüne kadar topladığımız 8 milyon TL fon ile 10 binin üzerinde kadına ücretsiz mamografi taraması ve bin 200 kişiye ek teşhis olanağı sağladık. Ekim ayında gerçekleştirdiğimiz sosyal medya çalışmalar sonucunda bağışlamaya söz verdiğimiz 50 bin TL’lik fonu bu konuda en yetkin kurumların başında gelen TKD’ye aktararak önümüzdeki dönemde de daha fazla kadına mamografi taramaları için destek olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Burak Duruman: “2016 yılında, erken tanı sayesinde, meme kanserine bağlı ölümlerde yüzde 10 civarında bir gerileme gözlendi.”

TKD Başkanı Burak Duruman ise, “Avon Türkiye, kadınlara istihdam sağlayarak, Türk kadınına ekonomik olarak destek vermekle kalmıyor, derneğimiz meme kanseriyle mücade fonuna da verdiği maddi destek sayesinde binlerce kadınımızın meme kanseri taramalarını da yapmamıza vesile oluyor. Bu nedenle, Türk Kanser Derneği olarak, Avon’a, verdikleri destekten dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. 2016 yılında binlerce kadınımızın meme kanseri taramasını Avon sayesinde yaptık. 2016 yılında, erken tanı sayesinde, meme kanserine bağlı ölümlerde yüzde 10 civarında bir gerileme gözlendi, hedefimiz bu yüzdeyi sıfırlara çekebilmek ve bu ancak, meme kanseri taramalarıyla mümkün.
2017 yılında da yine Avon’la birlikte kurduğumuz ücretsiz çağrı merkezimiz sayesinde tüm Türkiye’deki kadınlarımızı ve Avon temsilcilerinin meme kanser  taramalarını yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here