Okan Üniversitesi ve GE’den Türkiye’de sağlık endüstrisinin gelişimi için yüksek teknolojili işbirliği

0
264
okan-0

okan-0
Yeni eğitim ve araştırma hastanesi kurarak sağlık sektörüne ilk adımıatan ve modern ve yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmayı hedefleyen Okan Üniversitesi, ekipman donanımı için General Electric (GE) ile anlaşma imzaladı.  

General Electric’in geniş cihaz portföyünün yer aldığı bir referansmerkezi konumunda olacak hastane, Türkiye’de sağlık sektörünün hizmetine ilkdefa sunulacak yüksek teknolojili bazı cihazları da barındırarak AR-GEçalışmalarına olanak sağlayacak. Hastanenin Nükleer Tıp birimine kurulacak GEPET-CT (Discovery IQ 4-Ring) Türkiye bölgesinde kurulan ilk 4-Ring cihaz olaraktanıyı kolaylaştıracak ve hastanın konforunu sağlayacak.

General Electric, yeni eğitim ve araştırma hastanesi açarak sağlıksektörüne ilk adımı atan Okan Üniversitesi ile gerçekleştirdiği işbirliğikapsamında, hastaneyi yenilikçi teknoloji ve cihazları ile donatacak.Ameliyathane, Yoğun bakım, Yeni Doğan Kliniği, Radyoloji, Nükleer Tıp ve AcilServis gibi hastanenin yüzde 85’ini kapsayan birimlerine 2016 Temmuz ayında 43adet GE Sağlık cihazı kurulacak.

GE’nin geniş cihaz portföyü ile bir referans merkezi haline gelecekhastane, Türkiye’de GE tarafından ilk kez sağlık sektörünün hizmetine sunulacakcihazlarla Ar-Ge çalışmalarına olanak sağlayacak. Hastanenin Nükleer Tıp biriminekurulacak olan PET-CT (Discovery IQ 4-Ring cihazı) Türkiye bölgesinde kurulanilk 4-Ring cihaz olacak ve kısa sürede yüksek görüntü kalitesine sahip çekimleryapılarak hastalara daha konforlu bir hizmet sunulacak. Sessiz MR (Silent Scan)teknolojisi bulunan Signa Explorer MR cihazı ile de birçok nöroloji hastasınınen büyük şikayeti olan yüksek ses problemine çözüm bulunacak.

okan-1
Okan Üniversitesi, GE Sağlık ile işbirliğinin sağladığı katkıyı değerlendirdi. Okan Sağlık Genel Müdürü Alper Tunga Demirarslan: “OkanÜniversitesi olarak sağlık sektörüne ilk adımımızı bu yıl Eylül ayında hizmetegeçmesini planladığımız Eğitim ve Araştırma Hastanemiz ile atacağız. Bu yatırımsürecinde hastalarımızın doğru tanıya en hızlı ve konforlu şekilde ulaşmalarıamacıyla, yüksek teknolojideki cihazlara odaklandık. Geniş ve üst düzeyteknolojili cihaz portföyü ile GE Sağlık, bu alanda ihtiyaçlarımızı en etkinşekilde belirleyerek iş ortağımız oldu. Deneyimi ve teknolojisi ile öne çıkanGE ile işbirliği yapmış olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yelda-Ulu-ColinGE Sağlık Türkiye Genel Müdürü Yelda Ulu Colin, “GE Sağlık olarak,kuruluşumuzdan beri tanı ve teşhiste en önemli unsurlardan biri olan görüntükalitesini artırmayı hedefleyen öncü teknolojiler geliştiriyoruz. OkanÜniversitesi ile gerçekleşen anlaşma kapsamında sunduğumuz geniş ekipmanportföyü sayesinde hastane aynı zamanda GE ekipmanları için bir referansmerkezi olacak. Bunun yanı sıra, Türkiye’de ilk kez bu hastanede sağlıksektörüne sunacağımız cihazlar ile de Ar-Ge çalışmalarına katkı sağlamışoluyoruz. Okan Üniversitesi eğitim ve araştırma hastanesinde GE ekipmanlarınıntercih edilmesinden ve ülkemizin sağlık sektörünün gelişimine katkı sağlamaktangurur duyuyoruz” dedi.

GE ekipmanları; onkoloji, cerrahi, yoğun bakım, kadın-doğum, yenidoğan yoğun bakım, nükleer tıp hizmetleri, kardiyoloji, görüntüleme hizmetlerigibi birçok alanda tanı koymayı mümkün kılmayı hedefliyor. Ayrıca X-Ray cihazlarında (CT, Mamografi veRöntgenler) düşük doz uygulamaları ile hasta sağlığını koruyor, yüksek görüntükalitesi sağlayarak klinik mükemmellik sunuyor. GE yeni Sessiz MR teknolojisisayesinde nöroloji uygulamalarında hastaların en çok şikayet ettiği gürültüproblemini de önlüyor. Ayrıca, MR cihazındaki ileri yazılımlar sayesinde hastanehemen her türlü çekim talebine karşılık verebiliyor olacak. İşbirliği ile GE, cihazlar için uzun sürelibakım ve onarım hizmeti de sunacak.

GE cihazları ile sağlık sektörüne üst kalitede hizmet sunacak OkanÜniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 5 Kasım 2016 tarihinde hizmetegeçmesi planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here