AstraZeneca daha iyi bir yaşam için ‘gönüllü’

0
245
astra-zeneca-gonulluluk-gunu

astra-zeneca-gonulluluk-gunu
Şirket değerlerini insan ve toplum üzerine kuran Astra Zeneca’da, toplum ve insanlıkyararına gönüllü çalışmalar yapmak isteyen çalışanlar ‘Daha İyi Bir Yaşam İçin Gönüllüyüz’ mottosuyla Astra Zeneca Gönüllülük Takımı’nı kurdu.

Faaliyet gösterdiği tüm coğrafyalarda olduğu gibi Türkiye’de de topluma değer katmaarzusuyla çalışan AstraZeneca’nın Gönüllü Takımı’nın 2016 yılındaki odağı ise çocuklar oldu. Takım üyeleri 5 Aralık Dünya Gönüllülük Günü vesilesiyle,2017’de sundukları desteği her geçen gün artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Astra Zeneca çalışanları, insan ve toplum için artı değer üretme isteği ve ihtiyacındandoğan gönüllülük hareketiyle Nisan 2016’da ‘Daha İyi Bir Yaşam İçin Gönüllüyüz!’diyerek AstraZeneca Gönüllülük Takımı’nı kurdu. Astra Zeneca Türkiyeçalışanlarının yaklaşık yüzde 10’undan oluşan Gönüllülük Takımı önce hedefleribelirledi, ardından yıl sonuna kadar gerçekleştirecekleri gönüllülükaktivitelerini planladı ve gerçekleştirdi.

İlk destek kanserli çocuklara

AstraZenecaGönüllü Takımı, Çalışan Gönüllülüğü eğitimini aldıktan sonra takım olarak ilkfaaliyetlerinde odağına çocukları koydu. Tüm gönüllü takımın destek olduğu veAstraZeneca Türkiye çalışanlarının da dahil olduğu ilk proje ise, KanserliÇocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) işbirliği ile gerçekleştirildi. İstanbul, Ankarave İzmir illerindeki toplam 8 hastanenin pediatrik hematoloji ve pediatrikonkoloji servislerinde tedavi gören çocuklara gönüllü AstraZeneca elçileri aracılığıylabire bir ulaşarak oyuncak ve kıyafetten oluşan hediye paketleri dağıtıldı.

Astra Zeneca gönüllüleri çocuklar için TEGV ile bir arada

Gönüllülük çalışmalarına Nisan ayında başlayan AstraZeneca Gönüllülük Takımı,faaliyetlerine Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile işbirliği yaparakdevam etti. Maddi durumu yetersiz ve sosyoekonomik olarak dezavantajlıbölgelerde yaşayan çocuklara eğitim desteği veren TEGV ile işbirliği içindeAdana, Ankara, İstanbul ve İzmir’de 90’a yakın çocukla çeşitli atölyeçalışmaları, bowling oynama, deney yapma gibi aktiviteler gerçekleştirildi. Buaktivitelerle çocukların keyifli saatler geçirmelerine, dünyaya farklı birgözle bakabilmelerine ve yeni vizyonlar kazanmalarına katkıda bulunuldu.

Ayrıcaşirket içinde düzenlenen ‘Paylaşımcı Perşembe’ etkinliklerinde sene boyuncaçeşitli yardım ve sosyal sorumluluk aktiviteleri, sivil toplum kuruluşları ileilgili bilgilendirme ve paylaşımlar gerçekleştirildi. Gönüllülük ve sosyalsorumluluk konusundaki fikir liderleri AstraZeneca Türkiye çalışanlarını bualanda yönlendirmek adına konuk konuşmacı olarak davet edildi.

Astra Zeneca Gönüllü Takımı’nın koordinasyonunda Türkiye’nin dört bir yanındaki AstraZenecaçalışanlarının desteği ve katkısıyla gerçekleştirilen çalışmalardan gururduyduğunu belirten AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Dr. Pelin Eriştiren İncesu”İnsan ve toplum yararına gerçekleştirdiğimiz projelerden aldığımız sonuçlar veyarattığımız pozitif sosyal etkiden duyduğumuz gurur ve güvenle hep birlikteyepyeni bir yola çıktık. AstraZeneca olarak yaşama değer katan ilaçlarıkeşfetmek için bilimin sınırlarını zorlarken faaliyette olduğumuz tümcoğrafyalarda olduğu gibi Türkiye’de de topluma değer katma arzusuylaçalışıyoruz. 5 Aralık Dünya Gönüllülük Günü vesilesiyle toplum ve insanlıkadına gönüllü olarak emek veren, çalışan herkese ve AstraZeneca GönüllüTakımı’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here