Güvenle Yenilen

0
317
Guven-cayoglu

Guven-cayoglu
Güven Çayyolu Sağlık Kampüsü içerisinde hizmet veren Güven Yaşam; kişinin ruhen,bedenen ve zihnen iyi hissetmesini sağlayarak hayat kalitesini iyileştirebilmesive sağlıklı davranışlar kazanması için kişiye özel yaşam destek programlarıuygulamasını başlattı.

Güvenle Yenilen Programı, bireylerin sağlıklı yaşam davranışları konusunda farkındalıkkazanmasını amaçlıyor. Bedensel, ruhsal ve sosyal yönden bütünsel bir iyilikprogramı olan Güvenle Yenilen; herkes için koruyucu ve tedavi edici bir yapıoluşturuyor. Güven Yaşam’a gelen bireyler, check-up’tan geçirildikten sonra, 3günlük kişisel bir programa başlıyor. Program İç hastalıkları uzmanı, sağlıklıyaşam aile danışmanı, psikiyatrist, psikolog, diyetisyen, fizyoterapist, G4Personal Trainer, nefes terapisti, müzik, sanat ergoterapisti, yoga/meditasyonuzmanı, SPA danışmanı ve yemek hazırlama uzmanı eşliğinde yapılıyor.

“Güvenle Yenilen Programı, sağlıklı beden, beyin ve ruh bütünlüğüne uygun düşünce, duyguve davranışlar kazanmanıza yardımcı oluyor; iyilik hali hissetmenizi sağlıyor.Sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite ve zihin-beden terapileriyle,motivasyonunuzu artırarak, stresle baş edebilmeniz için destek olmayıhedefliyor. Ayrıca program sonrasında, 3 aylık bir kontrol süresi bulunuyor. ‘GüvenleYenilen’ sayesinde kişinin motivasyon ve özdeğeri güçleniyor” açıklamasındabulunan Güven Çayyolu Sağlık Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Banu Küçükel, busüreçte birey ve ailesinin yaşam tarzı değişikliklerine uyum sağlamasına dayardım edilip, uyumsuzlukların önlendiğini aktardı. Kişiye özel programlarınuygulanma biçimi ve içerikleri bakımından Türkiye’de bir ilk olduğunun altınıçizen Küçükel, “Güven Çayyolu Sağlık Kampüsü’nde hayata geçirdiğimiz destekprogramları Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Büyük hastalıklar atlatmış,sosyal hayata dönüşte bedenen ve ruhen desteğe ihtiyacı olan kişiler ve onlarınaileleri için yeni bir yaşam haritası çıkarıyoruz. Sağlıklı olup bu sağlıklıhali korumak ve yaşam kalitesini yükseltmek isteyen bireyler içinhazırladığımız destek programları ise uzmanlarımız tarafından kişininihtiyaçlarına uygun bir biçimde şekillendiriliyor” ifadelerini kullandı.

Kişiye özel sağlıklı yaşam destek programları

Kişiye özel sağlıklı yaşam destek programı ile sağlıklı seçimler yapmayı bir yaşambiçimi haline getirmek amaçlanıyor. Destek programı vücut analiziyle başlıyor.Ardından uzman klinik psikolog, kişinin son 1 yıldaki yaşamını değerlendireceğibir test uyguluyor. Gerekli görülen durumlarda efor testi uygulanıyor. 3 günsüren ‘Güvenle Yenilenin’ programının şekillenmesinde söz konusu test sonuçlarıbüyük rol oynuyor. Sonuçlara göre diyetisyen kontrolünde beslenme programıoluşturuluyor. Ayrıca tüm sonuçlar konsey tarafından incelenip kişininfiziksel, psikolojik ve beslenme sorunları masaya yatırılıp yeni bir yolharitası çıkarılıyor.

Programda bireyin kişisel bakımında ve yaşamında sorumluluk alarak sağlıksızdavranışlarını fark edip değiştirmesi, tedavi süresinde ve sonrasında psikososyalyönden de güçlendirilmesi sağlanıyor. ‘Güvenle Yenilenin’ programı ile kişiyeözel beslenme düzeni oluşturuluyor, psikolojik destek, fizyoterapist eşliğindeaktivite, nefes terapi, refleksoloji, yoga, meditasyon ve yine kişiye özel sporprogramı ile büsbütün bir ‘yenilenme’ gerçekleşiyor.

İnsanıniyileşme gücünü harekete geçiren unsurların başında sevgi ve güvenin geldiğineolan inancıyla Güven Hayat, yaşamınızı yönlendirmede korku yerine sevgiyi öneçıkarmayı vaat ediyor.

Detaylıbilgi ve randevu için: http://www.guvencayyolu.com.tr/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here