Sony’nin en yeni medikal monitörü

0
319
sony-4k

sony-4k
Sony, sektörde ilk kez 4K ve 3D görüntüleme teknolojilerini birleştirerek çeşitli medikal uygulamalar için yüksek parlaklık, gelişmiş çözünürlük ve daha fazlaalan derinliği sunan medikal monitörleri piyasaya sürdüğünü duyurdu.

YeniLMD-X550MT (55 inç) ve LMD-X310MT (31 inç) 4K 3D cerrahi monitörler,ameliyathanelerde 4K veya 3D endoskoplar ve cerrahi mikroskoplarla birliktekullanımın yanı sıra, eğitim amacıyla medikal tesislerde kullanılmak üzeretasarlandı. Yeni monitörler, 4K veya HD çözünürlükte 2D ve 3D içerik görüntülersunuyor. Sony, 4K ve yeni nesil 3D endoskopların piyasaya sürülmesiyle bu yenisistemlerin görüntü kalitesine uyum sağlayabilecek kaliteli ve esnek ekrançözümlerine yönelik talebin farkına vardı.

Zarifgövdeleri ve ince kenarlarıyla yeni 4K 3D monitörler, Sony’nin ödüllü medikal monitör serisindeki özelliklerin ve teknolojilerin birçoğuna sahip. 4Kteknolojisi, geliştirilmiş netlik, daha yüksek kontrast ve daha doğru renküretimi sağlayarak HD’nin dört katı çözünürlük sunar. Bir 4K görüntüdekiartırılmış piksel sayısı, görüntülenen nesnelerin yüksek çözünürlüklü görüntüyekıyasla daha fazla çözünürlüğe sahip olacağı anlamına geliyor; bu da cerrahigörüntülemenin iyileştirilmesine yardımcı oluyor. 3D görselleştirmenin cerrahidoğruluğu iyileştirdiği, işlem sürelerini kısalttığı ve gerçekçi bir derinlikalgısı sunduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. 4K ve 3D’nin birleştirilmesi,cerrahi ekipler için daha önce 3D görüntülemenin HD çözünürlükle sınırlı olduğugörselleştirme imkânlarını zenginleştiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here