Abdi İbrahim Tower sanatseverlere kapılarını açtı

0
153
abdi-ibrahim-1

abdi-ibrahim-1
Abdi İbrahim Tower, 3-6 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşenContemporary İstanbul kapsamında dünyanın dört bir yanından koleksiyoner vesanatseverlere kapılarını açtı. Katılımcılar hem ünlü İtalyan mimar DanteBenini’ye 2006 yılında ‘Yılın Mimarı’ Ödülünü kazandıran Abdi İbrahim Tower’ınmimarisinden hem de Barut Koleksiyonu’ndan oldukça etkilenmiş olarak ayrıldı. 

Bu yıl 11.’si düzenlenen Contemporary İstanbul kapsamında dünyanın dört biryanından koleksiyoner ve sanatseverler, sanatla mimarinin iç içe geçtiği Abdiİbrahim Tower’ı ziyaret etti. 600’ü aşkın eserin bulunduğu BarutKoleksiyonu’nun başyapıtlarının sergilendiği Abdi İbrahim Tower, duvarlarınısüsleyen çağdaş sanat eserleriyle dikkat ve beğeni topladı.

abdi-ibrahim-2
Ünlü İtalyan mimar Dante Benini’ye 2006 yılında ‘Yılın Mimarı Ödülü’nü kazandıranAbdi İbrahim Tower, İstanbul’da gerçekleşen sanat etkinliklerinde,koleksiyonlerin en önemli duraklarından biri konumunda. 4 Kasım’dasanatseverlere kapılarını açan Abdi İbrahim Tower, yerli ve yabancı pek çoksanatçının resim, heykel ve video enstalasyonlarını içinde barındırıyor. Uzunyıllar boyunca biriktirilen bu değerli eserler, çalışanların sanata ilgiduymasını sağlarken, çalışma ortamına da renk ve keyif katıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here