Işık ve ses dalgaları ile gözaltı morlukları ve torbalarına elveda diyin

0
160
goz-alti-torba-morluklar

goz-alti-torba-morluklar
Her yaş grubunda görülen gözaltı morluklarından ve gözaltı torbalarından cerrahi müdahale ve kozmetik uygulama gerekmeden kurtulmak mümkün oluyor.

Medikal estetik hekimi Dr. Emre Çiçek, gözaltı morluklarının ve torbalarının çok büyük oranda tedavi edilebileceğini açıkladı.

Yorgunluk, stres, bilgisayar başında çok fazla vakit geçirmek ve uykusuzluk gözaltı morluklarının oluşmasına neden oluyor.  Her yaş grubunda görülen gözaltı morluklarından ve gözaltı torbalarından cerrahi müdahale ve kozmetik uygulama gerekmeden kurtulmak mümkün oluyor. Morluklardan kurtulmanın yollarının özel lazer ve kimyasal peelingten geçtiğini vurgulayan Medikal Estetik Hekimi Dr. Emre Çiçek, şunları söyledi; “Özel lazer peeling ve kimyasal peeling teknolojisi kombinasyonu ile gözaltı morlukları,ağrısız ve acısız şekilde 1-2seans  uygulanır. Özellikle alt göz kapağı altı tear trough dediğimiz gözyaşı kanalı deformelerinde ise ışık dolgusu enjeksiyonu tedavisi ile çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Gözaltı torbalanmalarında ise Ulthera dediğimiz ameliyatsız yüz germe sisteminin özel gözaltı probları ile gözaltı torbalanmaları da tedavi edilmektedir.’’

Göz Altı Morlukları Nasıl Oluşuyor?

Kişinin yorgun, uykusuz, yaşlı ve depresif görünmesine yol açan gözaltı morluklarının oluşma sebebini anlatan Dr. Emre Çiçek, “Göz çevresindeki kan damarlarının cilde yakın olması, yağ torbalanması, bu damarlarda dolaşımın iyi olmaması gibi nedenlerle kan toplanması oluşabiliyor. Ayrıca bu bölgede bulunan ciltte pigmentasyon artışı sorunu en sık görülen tipidir. Her iki sorunda sıklıkla görülebilir. Alt kapakta olduğu gibi, kirpiklerden kaşa kadar üst kapağı da kaplar’’ dedi.

Gözaltında ve göz çevresinde dolaşım hızlandırıcı, hücreleri yenileyen kozmetik ürünlerin kullanılmasının morlukları biraz hafifletebildiğini belirten Dr. Emre Çiçek, Gözkapağı morluk ve lek artışında özel lazer peeling ve kimyasal peeig tedavileri ile ışık dolgusu enjeksiyonlarının“Gözaltı torbalanmalarında ise Ulthera dediğimiz ameliyatsız yüz germe sisteminin özel gözaltı torbaları tedavisinde çok etkin olduğunu yüzgüldürücü sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here