4G Medikal servis hizmetleriyle büyümeyi hedefliyor

0
208
4g-gelisimi

4g-gelisimi
4G İleri Teknoloji Medikal İşletme veSatış Müdürü A.Cenk Seyfeli, yeni yatırımlarla servis hizmetlerinde büyüme hedeflediklerini belirtti.

2.el pazarının gelişimi hakkında bilgilerverebilir misiniz?

ÖzellikleRadyoloji sektöründe cihaz yatırımında Türkiye belirli bir doygunluğa ulaşmışbir pazardır. Bununla birlikte hizmet alımlarında fiyatlar düşme eğilimindedir.Bu da 2. El cihazlar için ciddi anlamda büyük bir Pazar oluşturmuştur.”Refurbishment” da denilen yenileştirme, gerekli teknik donanıma ve çalışmaprensibine sahip bir ekip tarafından yapıldığında müşterilere hem fiyat hem dehizmet kalitesi açısından çok büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu altyapıyasahip ve sürekli gelişmeyi ana değeri olarak benimseyen 4G İleri TeknolojiMedikal olarak firmamız da cihaz alış ve satışlarında, her iki tarafı da doğruürün ve doğru fiyatla buluşturabilmek için piyasaya destek olmaya devametmektedir. 2. el pazarı farklı hastane ve hizmet grupları olduğu sürece hiçbitmeyecek ve her zaman yüksek potansiyeli olan bir pazardır.

Hastaneler, tıbbi cihaz alırkennelere dikkat etmelidirler?

Enönemli nokta, doğru marka ve model cihazı, amacına ve en yüksek karlılığı eldeedebileceği şekilde odaklamaktır. Hastanenin fiziki koşulları, hasta profili,poliklinik sayısı, mali yapısı gibi birçok etkeni göz önünde bulundurulmalıdır.Firmamız bu anlamda isteyen her hastaneye danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Kurumlar tıbbi cihazların bakımıkonusunda, ana üretici firmalar yerine neden 4G ile çalışmalıdır?

Firmamız,ana üretici firmalara göre; daha esnek, daha hızlı kararlar alabilen, mesaisaatleri dışında hizmet verebilen, yedek parça, hizmetler ve Dunlee MarkaX-ışın tüpleri ile daha ekonomik çözümler sunabilen yapıya sahip olmalarındanötürü özel sektörde ve ihalelerde ciddi avantaj sağlamaktadır. Fakat bu sorunun en doğru cevabını,saygıdeğer müşterilerimiz verecektir.

MR cihazlarınız için yeni RF odasıimalatı ve kurulumu, mevcut RF odasının sökülüp yeni yerine montajıyapıyorsunuz. Dikkat edilmesi gereken hususlar neler?

Yurtiçive yurtdışındaki kapalı ve açık MR cihazları (0.5T, 1.0T, 1.5T, 3.0T) için yeniRF odası imalatı ve kurulumu, mevcut RF odasının sökülüp yeni yerine montajı,gerekli olabilecek tüm modifikasyon ve dekorasyonları şirketimizin deneyimlikadrosu tarafından yapılmaktadır. MRI (Magnetic Resonance Imaging)sistemlerinin görüntü ve hizmet kalitesi için ihtiyaçların başında RF ODASIgelir. Sistemlerin çalışma frekanslarındaki elektro manyetik parazitlerinengellenmesi, aktarılan görüntülerin netliği ve daha sağlıklı bir tedavibaşlangıcı için başlıca gereksinimdir. Bir RF Odasının imalatından başkakonumlandırılacağı mekân ve çevre koşulları ön incelemeyle tespit edilip; gerekzemin, gerekse uygulamayı etkileyecek tüm detaylar araştırılıp ilgili tümuygulama seçenekleri ile proje hazırlanır. Sistem odaları; sistem ihtiyaçlarınagöre dizayn edilmiş kapı, geniş görüş açıklığı (pencere), uygun havalandırmakanalları ve elektriksel izolasyonları, acil emiş fanı, quench bacasıuygulamaları, iç ve dış dekorasyon seçenekleri dikkate alınarak montajıyapılır. RF Odaları montajı tamamlandıktan sonra, standartlarına göre ölçümleriyapılarak oda performansı bir rapor olarak müşteriye teslim edilir.

Fuarla ilgili değerlendirme yapabilirmisiniz? Expomed’ten beklentileriniz nelerdir?

Tanınmışve organizasyon olarak oturmuş ve geniş kitleleri bir araya getiren birfaaliyet olduğu için, giderek marka değeri yükselen 4G İleri Teknoloji MedikalLtd. Şti.’nin daha fazla müşteriye bilinirliğini sağlamak konusundabeklentilerimize cevap vereceğine inanıyoruz.

2016’de yeni yatırımlarınız olacak mı?

Özelhastanelerin radyoloji ekipman ihtiyaçlarına, hizmet alımı şeklinde cevapvermeyi planlıyoruz. Hastaneler ile bir nevi cihaz ortaklıkları yaparak MR, CT,X-Ray cihazlarına ihtiyaç duymaları halinde, firmamız stoklarında bulunancihazları değerlendirerek ve/veya sıfır ürünler ile hizmet vermeye devam ederekyeni yatırımlar yapmayı planlıyoruz.

Hedefler neler?

Kuruluşamacımız doğrultumuzda, 2016 yılında da en hızlı çözümü en az maliyet ilemüşterilerimize sunmaktır. Görüntüleme sektöründe; Hizmet alım firmaları, özelve kamu hastaneleri ile birlikte yürüttüğümüz projeleri çeşitlendirmek. MRcihazlarında kullanılan RF kafesi üretimimizi diğer markalara da yaymak. Ayrıca2. El cihaz tedariki konusunda ciddi rakamlardaki yatırımlarımızıdeğerlendirerek, servis ile büyümeyi hedefliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here