Türkiye’ de Online Hastane Dönemi Başladı…

0
106
doctor-turkey

doctor-turkey
Gelişen teknoloji ile sağlık hizmetleri de cep telefonlarına taşınıyor. Bulunduğunuz ortamdan bir tık ile online sağlık hizmeti almak artık mümkün…

 

Hasta rahatsızlık belirtisi hissettiğinde ilk olarak internetten araştırma yapmaktadır. Doğru bilgilere ulaşılabilindiği gibi genelde hastayı endişeye sevk eden çok fazla yanlış tanı ve sonuçlarla da karşılaşılabilinmektedir. Bu tür sakıncalı durumlara düşmemek ve doğru bilgiye anında ulaşmak artık çok kolay.

Doctor Turkey tarafından oluşturulan online sağlık hizmeti kapsamında 7 / 24 her branştan hizmet verebilecek 300’ün üzerinde uzman doktor ile anında bağlantı kurulabilecek. Cep telefonları, tablet ya da bilgisayardan yüz yüze muayene ve rapor yanıtlamak artık mümkün.

Amerika’ da yapılan araştırmalar doktor vizitelerinin %75 ‘ inin sadece bilgi alma amaçlı olduğunu ve 2014 yılında 16 milyon kişinin online muayene hizmeti aldığını göstermektedir. Dünya’ nın her yerinden Doctor Turkey hekimlerine dilediğiniz zaman muayene olma imkanı bulunmaktadır. Kişiye özel ve sürekli bilgi paylaşımının bulunduğu hizmette hastaneye gitmeden tarafsız 2. Görüş alma fırsatı sunuluyor.

Hastaneye gitmenize gerek olup olmadığa karar veremiyorsanız, acil olmayan sebeplerle hastaneye gitmeyi düşündüğünüz her an, laboratuvar sonuçlarınızı yorumlatmak istediğinizde, doktora gitmek istiyor fakat yoğunluktan vakit bulamıyorsanız online hastane hizmetinden rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Ev, iş yeri, tatil yada yurt dışı konforunuzu bozmadan psikoterapi alabilir hatta dermatolog ve plastik cerrahlar ile görüşebilirsiniz.

Yatırım Maliyeti 500.000$…

2 yılı aşkın bir çalışmanın ürünü olan online hastane sistemi Eylül 2015 itibari ile hayata geçirildi. Yaklaşık 500.000 $ yatırım maliyetine sahip Doctor Turkey sağlık sektöründe çığır açıyor. 4,5 G sistemi ile anında kolay ve hızlı erişime sahip olacak olan sistem eksiksiz bir hizmet sunmayı hedefliyor. Cep telefonunuza indireceğiniz doctorturkey applikayonu ile de doktorlarla yüzyüze görüşmek, soru sormak, hastalığınızla ilgili resim çekim paylaşmak mümkün.

Türkiye’ de sağlık turizmini başlatan ve son 10 yılda 300 bin hastanın yanı sıra 200 milyon Euro gelir kaynağı oluşturan ekip tarafından hayata geçirilen online hastane hizmeti ile komşu ülkelerdeki 500 milyon nüfusa ulaşmak ve güvenilir sağlık hizmeti sunmak için ar-ge çalışmalarına devam ediyor.

Ayrıca telekomünikasyon firmalarının yoğun ilgisi ile karşılaşan DoctorTurkey 2015 yılı sonuna kadar sistemin tüm Türkiye’ye ve yurtdışına yayılması ve yeni projeler konusunda çözüm ortağını belirlemeyi planlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here