Özel Hastanelerin Malzeme Tedariklerinde Bir Devrim: www.ozelhastaneihale.com

0
179
oya-celkan-roportaj

oya-celkan-roportaj
Oya Celkan yıllardan beri Türk izleyicisinin yakından tanıdığı bir isim. Türkiye’de sağlık haberciliğinin usta isimlerinden. Özel sağlık kurumlarının gereksinim duyduğu her şeyi tedarik edebileceği, inovatif bir projeyle karşımıza çıktı.
Oya Celkan, www.ozelhastaneihale.com adlı web sitesiyle tüm özel hastanelerin gereksinim duydukları malzemeleri tedarik edebilecekleri, tedarikçi firmalarla sağlık kurumlarını buluşturan oldukça akılcı bir projeye imza atmanın haklı gururunu yaşıyor şu günlerde. Kendisiyle güzel bir söyleşi yaptık..

Siz aslında uzun yıllardır farklı kanallarda sürdürdüğünüz sağlık programları yapmaktasınız. Bu bakımdan Türk seyircisinin tanıdığı bir isim, sağlık gazeteciliği alanında da önemli bir isimsiniz. Biraz kendinizden okuyucularımıza söz edebilir misiniz?
Elbette, bu güzel sözleriniz için teşekkür ederim. 11 Mart tarihinde İstanbul’da doğdum. 1978 yılında Beşiktaş Kız Lisesi’nden mezun oldum. Birçok kurumda kurumsal iletişim direktörlüğü yaptım. Ancak televizyonculuğa 1999 yılında giriş yaptım. TÜRVAK’ta 2000 yılında başladığım yapımcılık ve sunuculukta uzun yıllardır birçok özel televizyonda programlar yaptım. Pembe Sayfalar, Erken Tanı, Sağlık Olsun, Yaşam Parametresi, Klinik, Bu Ben Miyim?, Sağlıkta Bugün bunlardan bazıları. Halen Kanal 7 Avrupa’da YENİDEN BEN adında yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığım bir programla izleyicilerimin karşısına çıkıyorum. Bu projeyi ilk defa sizlerle paylaşıp MEDİKAL PLUS dergisine röportaj vermenin mutluluğu yaşamaktayım. Görsel basında uzun yıllardır deneyimlerim ve çalışmalarım oldu. Meslek hayatımda hep doğru ve dürüst yayıncılık yapmaya özen gösterdim. Her zaman izleyicilerimin güveniyle ödüllendirildim. Bunun yanında yaptığım projeler sağlık sektöründe beğeniyle karşılandı. Sonuç olarak yapımcılık ve sunuculuk mesleğini son on yılında sağlık programları yaparak sürdürdüm. Dolayısıyla sağlık sektörünün içinde oldum. Bu projede de sağlık sektöründeki birikimlerimi hayata geçirmeye karar verdim.

Özel sağlık kurumlarının ve çalışanlarının gereksinim duydukları tüm sarf ve diğer malzemeleri tedarik edebilecekleri www.ozelhastaneihale.com’u kurmanızda sizi teşvik eden ne oldu? Yaratım sürecinden biraz bize söz edebilir misiniz?
Proje fikrini Sağlık Sektörünün tanınmış simalarından Mithat GÜVEN bana anlattı. Proje fikri bana anlatıldıktan sonra, bende bu projenin çok doğru olabileceğine inandım. Üzerinde uzun zamandır çalıştıktan sonra hayata geçirmeye karar verdim. Tabi ki çok kolay olmadı. Pek çok yazılımcı firmalardan teklifler alarak en doğru kişileri bulmaya özen gösterdim. Bir yıldır profesyonel bir ekiple üzerinde çalıştığımız proje başarıyla sonuçlandı. Şu anda hastanelerin ve tedarikçi firmaların rahatlıkla kullanacağı bir şekildedir. Projenin hazırlanma süresi içinde pek çok hastane sahibi ile bire bir görüşmelerde çok olumlu sonuçlar aldım. Bu olumlu gelişmeler bizi OHSAD yönetim kuruluna taşıdı. OHSAD yönetiminde yaptığımız sunum o gün yönetim kurulu toplantısında bulunan hastane sahipleri tarafından beğenildi ve takdirle karşılandı. OHSAD’ın desteklediği bu projede Hastanelerle Tedarikçi firmaları aynı platformda buluşturmak istedik. Özel hastaneler ve tedarikçi firmaları buluşturarak bir ilki gerçekleştirdik. Dolayısıyla bu proje Hastanelerin ve tedarikçi firmaların alım ve satışlarını kolaylaştırıp her iki tarafa da fayda sağlayan bir proje oldu. 

www.ozelhastaneihale.com Türkiyenin en prestijli özel hastaneleri tarafından sisteme girilerek kullanılmaya başlandı. Acıbadem Hastanesi, Bahat Hastaneler Grubu, Safa Hastaneler Grubu, Bölge Hastaneler Grubu projenin tamamlanmasından sonra ilk destek veren grupların başında yer aldı. Her geçen gün OHSAD üyelerimiz diğer hastane yöneticilerimizle projeyi ve platformu anlatıp güçlendirmeye geleceğin yeni nesil teklif alma sürecini daha çok noktaya taşımaya devam ediyoruz. Her sektörden firmalarımız yeni üye olmaya başladılar. iletişim@ozelhastaneihale.com dan bize ulaşan firmalarımızı sisteme üye yaparak hastanelerin tekliflerinin ulaşmasını sağlıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here