Röportaj

Frekans enerjisiyle yeni tedavi yöntemi Biorezonans

biorezonans-31102013-17
400’ü aşkın hastalıkta uygulanan ve başarı sağlayan Biorezonans’ın bilinmeyenlerini, Türkiye’de ilk kez uygulayan Biorezonans uzmanı Dr. Sinan Akkurt’a sorduk.

Her insanın bünyesinde kendine özgü frekanslardan yola çıkan biorezonans tedavi hastalıklı dokulara tam tersi etki göstererek nokta atışı yapıyor. Batı’da yaygın olarak bilinen, ülkemizde ise yeni tanınmakta olan biorezonans; ağrısız, acısız ve yan etkisiz bir tedavi süreci sunuyor. Uzman Dr. Sinan Akkurt, “Bu tedavi her hastalık için umut olabilir. Şimdiye dek aralarında kanser, fıtık, çölyak, alerji ve obezitenin de bulunduğu 400’ü aşkın hastalığın tedavisinde başarılı sonuç verdiği kanıtlandı” dedi.

Biorezonans nedir? Ne işe yarar?
Vücudumuzun tüm organlarının kendiliğinden yaydığı bir elektromanyetik frekans vardır. Her insanın bünyesinde kendine özgü aralıklarda yayılan frekanslar bulunur. Bunlar hastalıkların tespiti ve tedavisi açısından bizim için önemli birer veridir. Hastalıklı dokulara yaydıklarının tam aksi yönde frekans yollayarak bu hastalıklara karşı savaşma şansımız olabilir. Biorezonans işte bunu yapıyor. İnsan vücudundaki virüs, bakteri, parazit, kanser hücresi, alerji gibi oluşumları sahip oldukları frekans izlerinden tanıyarak yine sadece ve sadece frekans verilerini kullanarak tedavi etmeyi hedefliyor.

biorezonans-31102013-182
Hangi amaçlarla kullanılmaktadır?

Biorezonans metodu bağışıklık güçlendirme, performans artırma gibi önleyici tıp metodu olarak, bir damla kanda 6400 maddenin taranabilmesi sağlamasıyla tanı yöntemi olarak ve acil ve cerrahi müdahale gerektiren rahatsızlıklar dışında diğer rahatsızlıkların tedavisinde yardımcı tedavi metodu olarak kullanılabilmektedir. Biorezonansın 400 kadar hastalığın tedavisine yardımcı olabildiği biliniyor.

Biorezonans bir tedavi şekli midir?
Evet, yardımcı bir tedavi şeklidir. Biorezonans klasik tıbba rakip olarak görülmemeli. Onu destekleyen yardımcı bir yöntem, bir alternatif tıp yaklaşımı olarak değerlendirilmelidir. Ancak biorezonans tedavisini sadece tıp doktorları ve tıp doktorlarının gözetiminde terapistler uygulayabilir.

Biorezonansın tedavi mekanizması nasıldır?
Ağrısız, acısız, ilaçsız ve yan etkisiz bir yöntem olan biorezonans tedavisi, insanların yaydıkları elektromanyetik frekansların özel bir cihazla anlaşılmasına ve hastalıklı dokulara yaydıklarının tam aksi yönde frekans yollayarak iyileştirilmelerine dayanıyor. Biorezonans, alternatif tıbbın teknolojideki en ileri boyutudur.
Hangi hastalıkların tedavisinde etkin bir şekilde kullanılıyor? Kanser, alerji, fıtık, migren gibi belli başlı hastalıkların tedavisine biorezonansta nasıl yaklaşılır?
Biorezonans tedavisi her hastalık için umut olabilir. Çünkü hastalık olan tüm doku, hücre ve organlarımızın kendilerine özgü frekansları vardır. Şu anda en çok başvuruyu aldığımız hastalıklar arasında alerji, astım, kanser, MS, fıtık, obezite, migren, çölyak gibi hastalıkları sayabilirim. Tabi cilt kırışıklığından tutun da kabızlığa, reflüden depresyona, menopozdan prostata birçok farklı hastalıklar için de biorezonans tedavisi umut olabiliyor. Benim biorezonans alanındaki ilk hastalarım annem ve kız kardeşim oldu. Aynı anda ikisinin de kanser hastası olduklarını öğrendik. Üstelik kız kardeşim 32 haftalık hamileydi. Annem mide zarı kanseri, kız kardeşim ise meme kanseri olmuştu. Biorezonans tedavisini yardımcı yöntem olarak ilk onlara uyguladım ve sonuç başarılıydı. Ardından bu alanda ilerlemeye karar verdim. Kanser alanındaki bu deneyimlerim nedeniyle Almanya’da her yıl düzenlenen Bicom Uluslararası Biorezonans Kongresi’ne konuşmacı olarak davet ediliyorum.

Biorezonansın bir başka faydası da şehir yaşamı içinde her gün vücudumuza fazladan yüklenen cep telefonu, kablosuz İnternet, metro, hatta fırın, saç kurutma makinası gibi ev aletlerinden kaynaklı elektromanyetik kirliliği temizleyebilmesi… Vücudumuzun fizyolojik frekans aralığı ortalama 10 Hz’dir. Şehir yaşamında yüklenilen ise GHz’lere çıkıyor. Vücudumuzun kaldıramayacağı kadar elektromanyetik kirlilik. bir süre sonra bizim hücrelerimizi bozar. Hücresel stres yaratır. Bağışıklık sistemimize zarar verir ve farkına varmadığımız birçok hastalığın tetikleyicisi olur. Biorezonans tedavisiyle sonucu kansere kadar uzanan bu hücresel stresi ortadan kaldırabiliyoruz.

biorezonans-31102013-224
Biorezonansta nasıl bir makine kullanıyorsunuz? Özelliklerinden bahseder misiniz?

Bicom Biorezonans cihazı kullanıyoruz, kendi alanında en ileri teknolojiye sahip üründür. Yaklaşık 70 cm boyundaki bu cihazın bileşenleri var. Vücuda bağlanan elektrotlar aracılığıyla vücuda alınan frekanslar cihaza iletiliyor, ardından manyetik minder denilen bilgi veren minderler dengelenmiş frekansı vücuda geri veriyor. Hasta bu sırada televizyon koltuğu benzeri bir koltukta oturuyor, hiçbir acı hissetmiyor ve isterse kitap, gazete okuyor, sohbet ediyor. Seanslar genellikle 90 dakika sürüyor. Biorezonans tedavisinde kullandığımız Bicom Biorezonans cihazları, AB normlarına göre 92432EEC sınıfına girmekte ve bu hiçbir yan etkisi olmadığı anlamına gelmektedir.

Biorezonansı uygulayabilmenin şartları nelerdir? Ağrısız, acısız, yan etkisiz, tamamen biyolojik biorezonans tedavi yöntemi nasıl uygulanır?
Yan etkisi olmadığı için yaşlı, bebek, çocuk, hamile herkese uygulanabilmektedir. Öncelikle muayene ve anamnez süreci olur. Hasta hangi şikayetle gelmiş olursa olsun biorezonansa özel kan testi uygulanır. Hem bu şekilde elde edilen çıktılar, hem de varsa hastanın diğer raporları incelenir ve kişiye özgü bir tedavi programı belirlenir.

Biorezonans ile yapılan tedaviden sonra nelere dikkat etmek gerekiyor?
Kilogram başına günlük 40 cc su içmeye dikkat etmek gerekiyor. Bazı tedavilerde hastanın vücuduna çip yapıştırıyoruz ve tedavinin sürmesini istiyoruz. Buna dikkat etmek gerekir. Bunun dışında hastaya özgü önerilerimizin tabi dikkatle yerine getirilmesi gerekir. Örneğin alerji şikayetiyle bu yöntemden yararlanan bir hastamızın, alerjen besini tedavi süresince hiç tüketmemesi gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı