Putkaradze: “Türkiye sağlık sistemi, Gürcistan için rol model olabilir”

0
96
GURCISTAN-PARLEMENTO-UYESI-JEMAL-PUTKARADZE

GURCISTAN-PARLEMENTO-UYESI-JEMAL-PUTKARADZE
Gürcistan Parlemento Üyesi Jemal Putkaradze Medical Park Hastanesi’ni ziyaret etti.

Yeni hastane yatırımlarıyla sağlık turizmindeki iddiasını artıran Medical Park Hastaneler Grubu, Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Parlemento Üyesi ve Sağlık ve Sosyal Konular Komisyonu Genel Başkanı Jemal Putkaradze’yi ağırladı. Medical Park Hastanesi’ni ziyaret eden Putkaradze, Türkiye sağlık sistemi, hastane alt yapısı ve sağlık turizmi çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Jemal-Putkaradze-Meri-IstirotiGürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Parlemento Üyesi ve Sağlık ve Sosyal Konular Komisyonu Genel Başkanı Jemal Putkaradze, Türkiye sağlık sistemi ve hastaneciliği hakkında detaylı bilgiler almak üzere Medical Park Hastaneleri’ni ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyaret esnasında Gürcistan ve Türkiye arasında yapılacak sağlık turizmi ile ilgili de detaylı görüşmeler ve hasta transferleri için protokol imzalandı.

“Türkiye sağlık sistemi örnek teşkil ediyor”
Türkiye sağlık sisteminin yapılan son yıllarda yapılan reformlar ile örnek teşkil ettiğini söyleyen Putkaradze, “Gürcistan’daki sağlık sistemini daima daha iyiye götürecek çalışmalar yapıyoruz ve Türkiye bizim için önemli bir örnek. Burada tüm vatandaşlara sunulan kaliteli hizmet ve son teknoloji tedavi uygulamalarıyla Türkiye sağlık alanında dünyanın tercih ettiği ülkeler arasında yer alıyor. Bizlerde ülkemizdeki sağlık sisteminde yapacağımız reformlarda rol model olarak Türkiye sağlık sistemi modelini detaylı olarak inceliyoruz” diye konuştu.

“Tedavi için Türkiye’ye geleceğiz”
Türkiye’ye Gürcistan’dan gelen hasta sayısının her geçen gün giderek arttığını söyleyen Putkaradze, “Türkiye hem sınır komşumuz hem de kültür olarak bize çok yakın. Bu nedenle de ülkemizde tedavi konusunda sıkıntı yaşadığımız hastalarımızın tedavisi için Türkiye’yi tercih edeceğiz.

“Türkiye sağlık modeli dünyaya örnek oldu”
MLP Care Pazarlama Grup Koordinatörü Meri İstiroti de Türkiye’nin turizm destinasyonu olarak son yılların revaçta ülkesi olmasının sağlık turizminde de olumlu bir faktör olduğunu belirterek; “Medikal Turizm kavramının gelişmesiyle global sağlık hizmetleri sektörü de ciddi bir değişim içine girdi. Bundan yıllar önce yalnızca efektif tedaviler sunan hastaneler/kurumlar başarılı olarak nitelendirilirken artık uluslararası arenada tıbbi başarıların yanında kurumlardaki hastalara yönelik misafir hizmetlerinin kalitesi, kurumdaki hekimlerin iletişim performansları, “hasta merkezli” hizmet vizyonunun ne derecede yansıtıldığı gibi konular da değerlendirme kriterleri arasına girdi. Çeyrek asırdır sağlık sektörünün öncü kurumlarından Medical Park Hastaneler Grubu ve kısa sürede sektörün referans hastanelerinden bir haline gelen Liv Hospital, yılda ortalama 80 ila 100 bin arasında yabancı hasta tedavi olmak için hastanelerimizi tercih ediyor. Organ naklinden, yetişkin ve pediatrik kemik iliği nakline, parkinson cerrahisinden, estetiğe, ortopediden KVC’ye kadar birçok özellikli branşta hizmet veriyoruz. ” diye konuştu.
Hastanede tedavi gören Gürcü hastaları ziyaret etti

Türkiye sağlık sistemi ve hastaneciliği hakkında bilgiler alan Putkaradze, tedavi olan Gürcistanlı bir hasta ile görüşerek, genel sağlık durumu hakkında doktorları tarafından bilgi aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here