Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi onkoloji yataklı servisi açıldı

0
132
okmeydani-egitim-ve-arastirma-hastanesi-onkoloji-yatakli-servisi-acildi

okmeydani-egitim-ve-arastirma-hastanesi-onkoloji-yatakli-servisi-acildi
İstanbul’un merkezi konumunda yer alan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlıkta dönüşüm kapsamındaki yenilikler devam ediyor. Bu kapsamda Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi onkoloji yataklı servisi açıldı. Bulunduğu konum itibariyle ciddi boyutta hasta yoğunluğu olan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde en son teknolojiyle donatılan ve modern bir konseptte dizayn edilen Onkoloji Yataklı Kliniği, 26 yatak kapasitesiyle hizmete açıldı. Kanser tedavisi gören hastalar için önemli bir hizmet sağlayacak olan Onkoloji Yataklı Servisi’nin açılışı, Beyoğlu Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uz. Dr. Güven Bektemür, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. M. Taşkın Egici, hastane yönetimi ve sağlık çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti. Beyoğlu Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uz. Dr. Güven Bektemür, yapılan çalışmanın önemine vurgu yaptı.

Bektemür, “Biz bir taraftan mevcut hastanenin hemen yanı başında 250.000 metrekarelik bir kampüs içerisinde bin 100 yataklı olarak hizmet verecek olan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yeniden inşası projesini devam ettirirken, bir taraftan da hastanenin mevcut şartlarını düzenlemeye, hastaya yönelik hizmeti insan odaklı bir şekilde devam ettirmeye gayret ediyoruz. Bu nedenle de hastalarımızın, içerisinde havalandırma sisteminin bulunduğu, rahat edebilecekleri konforlu odalarda misafir ediyoruz.
Hasta yakınlarının ihtiyaçlarına cevap verecek birçok kolaylığın sağlandığı klinikte, içinde televizyon ve havalandırma sistemi olan tek, iki ve 5 kişilik odalar bulunuyor. Ayrıca klinik girişinde dinlenme alanları, hastaların kullanabilmeleri için de yıkama ve kurutma makinesinin bulunduğu bir yer temin edilmiştir” dedi. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ayrıca Anestezi ve Reanimasyon 17 yataklı 2. Düzey Yoğun Bakımı, merkezi kamera ve merkezi monitörizasyon sistemiyle hizmet vermeye başladı. Böylece hastanedeki yoğun bakım yatak sayısı 53 yataktan 70 yatağa yükseldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here