Brother Türkiye’den sağlık ve medikal sektörüne özel çözümler

0
121
Brother-ADS-1600W

Brother-ADS-1600W
Japon Brother, pazarlama stratejisi kapsamında Türkiye’de farklılığa giderek tarayıcıların yoğun kullanıldığı Sağlık ve medikal sektörüne özel çözümler sunuyor.

Guclu-AkpinarJapon markası Brother, yüzyılı aşkın süredir tüketiciye baskı çözümleri hizmeti sunuyor. Türkiye pazarına ilk önce distribütör partner kanalıyla giriş yapan Brother, pazarın büyüklüğünü ve gelişimini dikkat çekici bularak kendi ofis yatırımını gerçekleştirmiş. Brother Türkiye’den Ürün & Kurumsal Planlama Müdür Yardımcısı Güçlü Akpınar, sağlık ve medikal sektörüne sundukları özel çözümler hakkında bilgiler veriyor.

Dünyanın önde gelen markalarından Brother’ı biraz tanıtır mısınız?
Brother markası yüzyılı aşkın zamandır tüketiciye baskı çözümleri sunan bir Japon markası. Çok uzun bir geçmişimiz ve çok önemli deneyimlerimiz var baskı sektöründe. Türkiye pazarına ilk adımımızı distribütör partnerimiz ile attık. Sonrasında bu bölgedeki pazarı dikkat çekici bulduk ve kendi ofisimizi açtık. Son dönemde markamızın Pazar payını arttırmak için son kullanıcılara ürünlerimizi tanıtmak için çok önemli adımlar attık. Brother’ın ürün yelpazesinde yazıcılar önemli bir yer tutuyor ama yazıcıların yanı sıra, tarayıcılarımız, etiket yazıcılarımız var. Ve tabi bir de dikiş makinelerimiz var. Tüm ürünlerimiz kendi fabrikalarımızda üretiliyor. Üretimden, pazarlamaya ve satış sonrası desteğine kadar, tüm süreçlerde müşteri memnuniyetini ön planda tutmaya özen gösteren bir marka Brother.
Tarayıcılar medikal sektöründe çok kullanılıyor. Yazıcılar ile de medikal kanalına da girdiniz. Neden medikal kanalını tercih ettiniz?

Son dönemde belirlediğimiz pazarlama stratejilerimiz doğrultusunda klasik bayi kanalına ve son kullanıcılara yönelik pazarlama faaliyetlerimizin yanı sıra kurumsal son kullanıcılar için belirlediğimiz sektörler dahilinde projeler gerçekleştirme kararı aldık. Medikal sektörü de tarayıcıların çok kullanıldığı en büyük sektörlerin başında geliyor. Bu nedenle bizim için büyük önem taşıyor.

Günümüzde hastaneler daha verimli ve etkin olmak için teknolojinin son gelişmelerinden yararlanıyor. Tarayıcıların hastanelerde kullanımının yaygınlaşmasının temel sebeblerinden biri hastanelerde kullanımı yaygınlaşan Entegre Hastane Bilgi Yönetim Sistemlerinin kullanımı, bu sistemler sayesinde sadece bizim tarayıcılarımızdan değil medikal ekipmanlardan gelen verilerde bu sisteme aktarılıp bilginin kurum/lar içinde dağılması etkin kullanımı, yazıcı, özellikle renkli yazıcı ihtiyacını doğuruyor.

Ürün gruplarınızdan bahseder misiniz?

Brother uzun yılların verdiği deneyimi ile gerek yazıcı sektöründe gerekse ürettiği tarayıcılar ile pazarda önemli bir noktada. Makine üreten makineler olarak tanımlayabileceğimiz CNC çözümlerinde de dünyada önemli bir oyuncu. Sadece klasik çözümler değil aynı zamanda gelişen teknoloji ile airscooter olarak adlandırdığımız sanal kullanıcı gözlükleri ile de fark yaratıyoruz sektörde. Ancak son zamanlarda sektörlere özel çözümlerimizle Brother daha fazla adından söz ettiriyor özellikle Entegre Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri ile tam uyumluluğa sahip tarayıcı ve yazıcı çözümlerimiz bizi diğer markalardan ayıran en önemli etken.

Peki, tarayıcıların medikal sektörüne sağladığı avantajlar neler?

Entegre Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri kullanan bir hastaneye başvuru için gelen hastanın kimliğini ve daha önceki tıbbi kayıtlarını hızlı bir şekilde kurumun kendi sistemine aktarıp hızlı bir şekilde hasta kabulu tamamlayabiliyor. Tarayıcılarımız sayesinde finans departmanı kuruma gelen tüm fatura ve ilgili evrakı dijital hale getirip ilgili onay süreçlerine sunulmasını sağlıyor. Entegre hastane bilgi yönetim sistemleri evrak dağıtımı süreçlerini organize edebiliyor. Bu sayede kuruma gelen evrakların kaybolması ya da ilgili kişiye ulaşamaması gibi sorunların önüne geçebiliyoruz. Tarayıcılar ve onunla uyumlu çalışan yazılımlar(Entegre Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri) hastanenin verimliliğini maksimize ederken oluşabilecek maliyetleri minimumda tutuyor.

2016 yılında satışa sunulacak yeni modelleriniz olacak mı?

Yaptığımız çalışmalar neticesinde gördük ki özellikle hastanelerimizin finans ve muhasebe bölümleri yüksek hızlı tarayıcılara ihtiyaç duymakta bu tarayıcılar sayesinde evrak ve faturaların dijital hale gelmeleri süreci hızlanmakta. İşte bu ihtiyaçları karşılayacak dakikada 80 sayfa tarama yapabilen özel ürünlerimizi medikal sektörü kullanımına sunacağız bu sayede sektörün benzersiz ihtiyaçlarına özel çözümlerimizle özellikle hastane otomasyonu projelerinde önemli bir oyuncu olmayı planlıyoruz. Yani, sektörün ihtiyaçları için sektöre özel çözümler üretiyoruz.

Medikal sektörü için özel bir fiyat çalışması olacak mı?

Kesinlikle sektöre özel çözümlerimiz için yine sağlık sektörüne özel fiyatlandırma çalışmaları yapıyoruz sağlık kurumlarına özel fiyatlandırma çalışmalarımız önümüzdeki aylarda derginizde duyuracağımız kampanyalarımızla sürecek.

Tabiki bu sadece tarayıcı tarafında değil özellikle medikal ekipmanların dijital sonuçlarını renkli yazıcılar kullanarak aktarmak istediğiniz basılı çıktılar alanında da sektöre özel çözümlerimizde bu özel fiyatlandırma stratejisini takip ediyor olacağız.

Geçtiğimiz Nisan ayında yeni bir web sitesi hayat geçirdik. Bu site üzerinden, bayilerimiz kanalıyla Brother marka ürün satın alan son kullanıcılara sürekli kampanyalar düzenliyoruz. Çok iyi geri dönüşler aldık. Ve Ekim ayında bir başka projeyi hataya geçiriyor olacağız, açılacak yeni web sitemiz üzerinden öncelikle sarf malzeme satışı gerçekleştiriyor olacağız bunu yapmaktaki ilk amacımız ürünlerimizi satın alan kullanıcıların sarf malzeme bulmasını ve satın almasını kolaylaştırmak ve orijinal sarf malzeme kullanımını desteklemek. Bu web sitesi üzerinden ayrıca kurumsal son kullanıcılara yönelik planladığımız indirimli ürün satışlarını da gerçekleştireceğiz. Yani özetle satın alma departmanları çalışanları kendilerine tanımlı özel indirim kodları ile girip belirli ürün gruplarında çok özel fırsatlarla ürün satın alabilecekler web sitemiz üzerinden.

Eklemek istedikleriniz..

Özellikle ultra sonografi cihazarından elde edilen görüntülerin renkli çıktılara aktarılması için Brother renkli yazıcı cihazlarımızın çeşitli projelerde sınanmış çözümler olarak önerilmesi ve büyük projelerde yer alması medikal sektörüne özel çözümlerimiz konusunda bizleri cesaretlendirip sağlık sektörüne odaklanma isteğimizi teşvik ediyor. Sağlık sektöründe Brother yazıcılar ve tarayıcı ailesi ile hizmet vermekten büyük mutluluk duyuyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here