Yeni ve en etkili yöntem: Kombine Tamamlayıcı Tıp Tekniği

0
108
dikkat-eksikligi

dikkat-eksikligi
Günümüzde hem yetişkinlerde hem de çocuklarda en sık karşılaşılan hastalıkların başında hiperaktivite ve dikkat eksikliği geliyor. İlaçlı tedaviyle kimyasalları bozulan hastaların imdadına, saf ve doğal bir tedavi yöntemi olan, manuel terapi tekniklerini ve yenileyici enjeksiyon terapisini içeren “Kombine Tamamlayıcı Tıp” yetişiyor.  

Yetişkinlerde; işleri bitirmeden bırakma, görevleri erken terk etme, sakin olmayı gerektiren durumlarda aşırı huzursuzluk, içten içe acelecilik, yaşamı altüst edici davranışlar, fevrilik, sosyal ilişki zorluklarıyla kendini gösteren hiperaktivite ve dikkat eksikliği, çocuklarda; aşırı hareketlilik, dikkatsizlik, unutkanlık, konsantrasyon güçlüğü, yerinde duramama, davranışlarda kontrol zorluğu, daima hareketli parmaklar, eller, kollar ve bacaklar, derslerde zorlanma olarak kendini gösterir. Dikkat eksiliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) çocukluk çağının sık karşılaşılan nörodavranışsal bozukluklardan biridir. 4-5 yaşlarında fark edilebilir, çocukluk döneminde başlar, ergenlikte şekil değiştirerek devam eder. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Pediatri Uzmanlığının yanı sıra Kombine Tamamlayıcı Tıp Uygulamalarıyla birçok hastalığın tedavisinde olumlu sonuçlar alan Dr. Kamil Teker; uygulanan mevcut tedaviler hakkında bilgi verdi: “Hiperaktivite ve dikkat eksikliğinde en yaygın tedavi şekli iki sınıf psikotrop ilaç kullanımıdır. DEHB belirtilerini kontrol etmek için popüler bir yaklaşım düzenli dozlarda, en bilenen adıyla Ritalin kullanımı öneriliyor. Yapılan II kontrollü madde araştırmasına göre Ritalin’in amfetamin ve kokaine benzer etkilerinin yanı sıra farklı kişilik özellikleri, beyinde kalıcı değişiklikler de dahil olmak üzere bir çok yan etkisi var. Bunun yanında DEHB bozukluğuna sebep olan sorun çözülmediği zaman kişide öğrenim kusuru ve sosyal uyum sorunlarının yanında gelişim sürecinin durması ve yetişkin yaşları ile beraber kronik kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları ile beraber kronik hastalıklar gelişebilmektedir. Bütün bu sorunların çözümü için aileler alternatif tedaviler aramaktadır” dedi.

Hiperaktivite ve dikkat bozukluğunda yeni ve en etkili tedavi

Alternatif tedavi yöntemleri arayan ailelere seslenen Dr. Kamil TEKER yeni ve etkili tedavi seçeneğinin sebebe yönelik özelliği nedeniyle kombine tamamlayıcı tıp tekniği olduğunu ifade etti. Kombine Tamamlayıcı Tıp tekniğinin, manuel terapi teknikleri ve yenileyici enjeksiyon terapisinin kombine uygulanmasından ibaret olduğunu söyledi. Hiperaktivite bozukluğunun tedavisinde ilaçlarla şikâyetlerin üstünü örtmek yerine, çocukta sinir sistemi işlevlerini bozan sebeplerin saptanması gerektiğini vurguladı. Dr. Teker; “Sorun, baş-boyun eklemindeki düzen ve uyum bozukluklarından kaynaklanmaktadır. Omurlar arası dizilim kusurları nedeniyle baş – omurga eklem ilişkisi deforme olmaktadır. Beyin sapında gerilim ve beyin içi sıvısında (BOS) dolaşım aksamaları yaşanmaktadır. Bunun altındaki en sık sebep ev kazalarıdır. Yüksekten düşme, kafasını sert zemine çarpmak vb. travmalar kranio-servikal bileşkede deformasyonlara zemin hazırlamaktadır. Bunun yanında bebeğin yataktan alınması ve yatağına konması sırasında kollarından tutup kaldırmak cranio – servikal bileşkede tekrarlayan kamçı darbesi travmalarına yol açmaktadır. Kamçı darbelerinin toplam sonucu olarak cranio – servikal bileşke esnemekte, omurlar arası eklemlerde hizalanma kusurları gelişmektedir. Ailelere tavsiyemiz bebeğin yerden kucağa alırken ya da kucaktan yatağa bırakılırken bir elimizle başını diğer elimizle leğen kemiğini tutacak veya destekleyecek vaziyette taşımalıyız” dedi.

Kombine Tamamlayıcı Tıp tekniğini geliştiren ve uygulayan Dr. Kamil Teker, manuel terapi tekniklerinden (kayropraktik, osteopati, kuru iğne tedavisi, kas enerji tekniği, kinezyoloji, balneoterapi, fototerapi, proloterapi, nöroproloterapi, ozon tedavi, aplikatör terapi ve konnektif doku masajı, posturuloji, trombositten zengin plazma(PRP) ve konsantre büyüme faktörleri (CGF) uygulamaları, kök hücre terapisi, immün toksikoloji ve detox) ve yenileyici enjeksiyon terapisi uygulamalarından (proloterapi, nöroproloterapi, nöral terapi, mezoterapi, kuru iğne terapisi, detoks terapi) ile PRP-CGF-kök hücre tedavilerini içerdiğini söyledi ve ekledi: “Tedavi başarısı için bu alternatif tıp tekniklerinin uygun doz ve sürede kombine edilerek uygulanması gerekir. Aksi takdirde DEHB’da sonuç almak mümkün olmaz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here