Acendis, sağlık sektörüne özel çözümlerini OHSAD Kurultayı’nda anlattı

0
104
OHSAD_ACENDIS_2015

OHSAD_ACENDIS_2015
OHSAD Başkanı Dr. Reşat Bahat, sağlık sektörünü bir araya getiren kurultaya katkılarından ötürü, Acendis kurucusu ve CEO’su Hasan Şahin’e plaket verdi.

Geride bıraktığı 20 yılda, aralarında Türkiye’deki hastane zincirlerinin de olduğu 146 projenin toplam 300 milyon Euro değerindeki medikal ekipman ihtiyacını karşılayan Acendis, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği OHSAD tarafından bu yıl altıncısı gerçekleştirilen “Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları” kurultayında, hastanelere sunduğu yurt dışı kaynaklı finansman desteklerini anlattı.

Acendis’in sponsor olduğu ve bu yıl altıncısı düzenlenen OHSAD Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları, 15-19 Nisan 2015 tarihleri arasında, Antalya Susesi Otel’de yapıldı. Başta Sağlık Bakanı Sn. Dr. Mehmet Müezzinoğlu olmak üzere Sağlık Bakanlığı, SGK, GSS, İl Sağlık Müdürlükleri, SGK Müdürlükleri, Özel Hastaneler, Kamu Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri, Sigorta Şirketleri ve sağlık alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların yöneticilerinin yer aldığı kurultayda, Acendis, sağlık kuruluşlarına sunduğu global finans çözümlerine ilişkin bir sunum ve çalıştay düzenledi. Acendis Finans Direktörü Erdoğan Odabaşı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen sunumda, Landesbank Baden Württemberg (LBBW) İhracat Finans Direktörü Volker Baucke, bankalarının sağlık yatırımcılarına sağladığı uzun vadeli ve düşük faizli kredi imkanları hakkında bilgi verip, Acendis ile gerçekleştirdikleri işbirliği kapsamında, Türkiye’deki yatırımcılara verdikleri kredi imkanlarını anlattı. Etkinlikte, Acendis’in global finansman çözümlerinden yararlanan Medical Park Hastanelerinin Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Levent Özdemir ise süreçteki deneyimlerini paylaşarak, yatırımcıların sorularını cevapladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here