Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları, Orion Health’in Akıllı Hastane Çözümleri’ni devreye sokuyor

0
147
vehbi-koc-vakfi-saglik-2015

vehbi-koc-vakfi-saglik-2015
Orion Health, Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları (VKV Sağlık Kuruluşları) için geliştirdiği yazılımın lansmanıyla daha akıllı hastaneler için zemin hazırlıyor.
VKV Sağlık Kuruluşları, Orion Health’in Akıllı Hastane Çözümleri’ni devreye sokarak bakım hizmetlerini daha iyi koordine edebilecek ve maliyet etkinliğini arttıracak. Dünyada e-Sağlık pazarı lideri konumunda bulunan Orion Health, Akıllı Hastane Çözümleri lansmanıyla İstanbul’daki ilk kez bir hastanenin kaliteli ve maliyet etkin bakım sunmasına destek oluyor.
Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları’nın idaresindeki Koç Üniversitesi Hastanesi, bünyesinde Consult Elektronik Sağlık Kaydı, hasta yönetimi ve hasta finans modüllerini barındıran Orion Health Enterprise Çözüm Grubu’nu hizmete aldı. Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Hastanesi, Orion Health’in ürünlerini kullanarak bilgi paylaşımı, uyumlu iş akışları ve otomatize edilmiş kilit süreçler sayesinde hem hasta güvenliğinde hem de klinik verimlilikte iyileşmeler sağlamayı hedefliyor.
Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları CEO’su Dr. Erhan Bulutcu; “Koç Üniversitesi Hastanesi’ni açarken vizyonumuz; örnek teşkil edecek araştırma ve klinik eğitim faaliyetlerimizle sağlık sektöründe bir lider olmaktı. Orion Health hastanemizin bilgi ve yönetim sistemlerinin oluşturulması sürecinde güvenilir iş ortağımız oldu” diye konuştu.
Bu lansman Orion Health için önemi bir dönüm noktası. 2013 yılında Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları ile imzaladığı bu sözleşmeyle Orion Health, Türkiye Kurumsal Çözümler pazarına giriş yapmış oldu ve bu anlaşma, ülkenin en büyük hayır amaçlı sivil toplum örgütünce yapılan uzun ve titiz bir seçim süreci neticesinde gerçekleşti. VKV Sağlık Kuruluşları, yüksek bakım standartlarını ve kalite konusundaki beklentilerini karşılayabilecek bir çözüm paketi arayışı içerisindeydi.
Türkiye ziyareti kapsamında Koç Üniversitesi Hastanesi’ni ziyaret eden Yeni Zelanda Ticaret Bakanı Sayın Tim Groser’a göre bu durum Yeni Zelanda’lı firmaların giderek büyüyen Türkiye pazarının farklı sektörlerinde yaptıkları işbirliklerinin önemli bir örneği niteliğinde.
Yeni Zelanda Ticaret Bakanı Tim Groser; “Türkiye, Yeni Zelanda’lı şirketler için değerli fırsatlar sunan bir pazar. Şirketlerimizin Türkiye pazarında gün geçtikçe daha faal olduklarını ve yeni başarılara imza attıklarını görmekten dolayı mutluyum. Eminim ki Yeni Zelanda’lı şirketlerin gelecekte de Türkiye’deki faaliyetlerini arttırarak sürdürecekler ve daha fazla yatırıma şahit olacağız” diye konuştu.
Türkiye’de bu ilk projesini hayata geçiren Orion Health, Yeni Zelanda dışında dünya çapındaki 27 ofisine 2013 yılında İstanbul’u ekledi. Hali hazırda platformun uygulanmasından sorumlu yüksek yetenek ve beceri seviyesine sahip yerel uzmanlardan oluşan ekibi aynı zamanda Avrasya bölgesi için bölgesel bir üs olarak hizmet vermekte.
Orion Health Türkiye Bölge Müdürü Dr. Beyza Akbaşoğlu, “VKV Sağlık Kuruluşlarıyla bu ortak çalışmaya imza attığımız ve hastanelerinde kaliteli hasta bakımı ve üstün sonuçlar sağlarken bir yandan da maliyetlerini azaltmaları konusunda ihtiyaç duydukları araçları sağladığımız için gururluyuz. Vakıf böylece farklı hasta gruplarının sağlık ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabileceği, hesap verilebilir bir sağlık hizmet yapısına kavuşmuş oldu. Türkiye pazarında ciddi yatırımlar yapan Orion Health, Türkiye’de ve komşu bölgelerde yeni yatırım fırsatları için artık iyi bir konumda bulunuyor” diye konuştu.
Orion Health’in Enterprise Çözüm Grubu’nun temel unsurlarının yanı sıra tüm finans ve idari fonksiyonlar ve Orion Health Consult modülünün kurulumu da tamamlandı. Projenin ikinci ayağını oluşturan cerrahi hizmetlerin yönetimi, eczane ve ilaç yönetimi fonksiyonlarının da 2015’in ikinci yarısının sonlarına doğru tamamlanması bekleniyor. Vehbi Koç Vakfı’na ait Amerikan Hastanesi’nde Orion Health yazılımının uygulamasına da geçilmek üzere.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here