Müezzinoğlu, Ataşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni Hizmete Açtı

0
147
muezzinoglu-atasehir-agiz-dis-sagligi

muezzinoglu-atasehir-agiz-dis-sagligi
Açılış töreninde konuşan Müezzinoğlu, sağlık alanında sessiz bir devrim gerçekleştirdiklerini, bin 500 olan ağız ve diş sağlığı ünite sayısını 9 bine çıkardıklarını söyledi.
Acil sağlık hizmetlerinin artık eskisi gibi olmadığını belirten Müezzinoğlu, eskiden ambulans arandığı zaman arıza, tıbbi donanım ve eleman yetersizliği ya da mazotu olmadığı gerekçesiyle olumsuz cevap verildiğini kaydetti.
Müezzinoğlu, sağlık alanındaki yatırımların devam ettiğini belirterek, “36 bin yatak kapasiteli 226 hastaneyi biz yapıyoruz. Yıl sonuna kadar 12 bin yatak kapasiteli 43 hastanenin ihalesini yapacağız. 26 bin kapasiteli şehir hastanelerinin inşaatı devam ediyor. Türkiye, 2018’e gelince, sıfırdan, ileri teknoloji, tıbbi donanımla donatılan toplam 95 bin yatak kapasiteli hastanesiyle en ileri sağlık hizmeti sunan dünyanın tek ülkesi olacak. ” ifadelerini kullandı.
Bakan Müezzinoğlu, konuşmasının ardından kurdeleyi keserek, Ataşehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin açılışını yaptı. Müezzinoğlu, ardından telekonferansla İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Ünitesi ve Lazer Ameliyathanesi ile Üsküdar Devlet Hastanesi Evde Sağlık Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here