Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi İnşaatı’na 57 milyon TL’lik kaynak

0
110
harran-tip-1

harran-tip-1
Harran Üniversitesi (HRÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi ile Şanlıurfa’da Sağlık sorunları masaya yatırıldı. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, “Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi inşaatının da tamamlanabilmesi için Kalkınma Bakanlığı tarafından 57 Milyon TL’lik bir kaynak aktarımı sağlandı” dedi.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu ve rektör yardımcısı Prof.Dr Ercan Yeni’nin de aralarında bulunduğu heyet, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile görüştüler. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Üniversite hastanesine ek ödenek verileceğini, Şanlıurfa’da yapılması planlanan Bin 700 yataklı şehir hastanesinin ihale aşamasında olduğunu ve temelini 2015 yılının başında atmayı planladıklarının müjdesini verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Milletvekilleri Kasım Gülpınar, Abdülkerim Gök, Halil Özcan, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, HRÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Yeni ile birlikte Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Uzm. Dr. Zafer Çukurova, Sağlık Bakanlığı İletişim Koordinatörü Osman Güzelgöz’ün de katıldığı toplantıda, Şanlıurfa’ya yapılması planlanan sağlık yatırımları konuşuldu.

Bakan Faruk Çelik, Şanlıurfa’daki sağlık yatırımları hakkında Sağlık Bakanı’na brifing verirken, Şanlıurfa’da yapılması planlanan 1.700 yataklı şehir hastanesi, Osmanbey Kampusu’nde yapımı devam eden Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve diğer sağlık yatırımlar ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Bakan Müezzinoğlu, şehir hastanesinin ihale aşamasında olduğunu ve 2015 yılının başında temelini atmak için çalışma yaptıklarını belirterek, Urfa’da devam eden sağlık yatırımlarının tamamlanabilmesi için de elinden geleni yapacağını kaydetti.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu’nun üniversite hastanesinin bitirilmesi noktasında yoğun çaba ve gayretleri sonuçları sonucu, üniversite hastanesine her türlü desteği vereceğini ifade eden bakan Müezzinoğlu’na ve Sağlık Bakanlığı müsteşarına üniversite hastanesi ile alakalı hazırlanan dosyalar teslim edildi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile yaptıkları toplantıyı değerlendirdi. Toplantının Şanlıurfa açısından çok verimli geçtiğini dile getiren Gülpınar, “Bakanımız, Urfa Şehir Hastanesinin temelinin 2015 yılının başında atılacağını söyledi. Ayrıca Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi inşaatının da tamamlanabilmesi için Kalkınma Bakanlığı tarafından 57 Milyon TL’lik bir kaynak aktarımı sağlandı. Bunun için anlaşma yapıldı. Urfa’da devam eden diğer sağlık yatırımlarının da tamamlanabilmesi için destek aldık. Bu sağlık yatırımları Şanlıurfa’ya hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here