theSlimFit ile sağlıklı kilo verin

0
140
thefitslim-2014

thefitslim-2014
Amacı sadece zayıflatmak olmayan, sağlıklı ve kaliteli beslenmeyi de hayatımızın içine nasıl dahil edeceğimizi öğreten yepyeni bir program theSlimFit.

Birçoğumuz kilo vermek uğruna birçok yolları deneriz. Bu noktada; amaçları sadece zayıflatmak olmayan, sağlıklı ve kaliteli beslenmeyi de hayatımızın içine nasıl dahil edeceğimizi öğreten yepyeni bir program olan theSlimFit’i Mehmet Akif Atay ve Mine Yılmaz ile konuştuk:

theSlimFit Ne Yapar?
Mine Yılmaz: Sağlıklı ve hızlı kilo vermek isteyenleri amacına ulaştırır. Program bir aylık, kapıya teslim kişiye özel günlük yemek, spor ve gün boyu verilen koçluk hizmetlerinden oluşmaktadır.

Tüm bu yöntemler tek başına yeterli olamamış. Kendisi kalıcı kilo vermede en sağlıklı ve etkili çözümün, bunların hepsinin bir arada olduğu ve ayağınıza getirilmesi gereken bir sistem olduğunu deneyimlemiş: Bir ay boyunca bulunulan yere tüm gün yenmesi gereken kolorisi, porsiyonu ve besin değeri dengelenmiş yemeklerin getirilmesiyle, diyetle beraber yapılması gereken sporun organize edilmesiyle, ve bu sporda eşlik edilmesiyle, her gün kilonun beslenme düzeninin takip edilmesiyle bu zorlu zayıflama yolculuğunda kişinin yanında olunmasıyla kısa sürede kilo verebilmiş. Bu sistemle 1,5 ayda 10 kilo vermiş ve bu sistemin konusunda uzman kadroyla ihtiyaç sahipleriyle buluşturmak için özellikle İstanbul’un Anadolu yakasına hizmet vermek üzere theSlimFit(@theSlimFit)’i kurmuş..

Her gün tempolu yürüyüş yapılması gerekiyor. Yürüyüşlerde eşlik ediyoruz. Her gün/her an diyetisyenimiz hayat koçumuz whatsapp’tan yüz yüze veya telefonla sizinle iletişim içerisinde zayıflama sürecinizde üyelerimizin yanındayız. Her gün düzenli olarak kilo takibi yapılır. Her gün üyemizin kilosunun fotoğrafını gönderilmesi gerekiyor. Buna göre gerekli durumlarda ertesi günkü menüsü ve spor planlaması revize ediliyor. Programın sonunda da kilo korunması için beslenme ve yaşam reçetesi tanzim edilir…

Yemeklerden biraz bahseder misiniz?
Mehmet Akif Atay: Yemeklerimizde malzemeler her sabah A sınıfı yerlerden tedarik edilmekte. Çoğu malzememizi Macro’dan (kinoa, altın çilek vb..) bulabiliyoruz, yemeklerde çeşme suyu kullanılmaz içme suyu kullanırız (erikli) Et tahtamız, tavuk tahtamız ayrıdır. Yeşil yapraklı sebzelerde vitamin mineral kayıplarını en aza indirmek için bıçak kullanmayız. Kaplarımız kullanışlı mikro dalgaya dayanıklıdır. Gün içinde hijyenik şartlarda üretim yapılmakta ve her gün öğleden sonra sevkiyatı yapılmaktadır. Kaliteli/lezzetli yiyecekler ve kaliteli hizmet bizim vazgeçilmezlerimiz. Biz başarıyı sadece kilo verdirmek olarak görmüyoruz, başlangıçta yapılan kan değerlerinde ki olumlu yönde değişiklikle beraber verilen kiloyu yani sağlıklı kilo verdirmeyi başarı olarak tanımlıyoruz.. Sonuçlarımız da hep bu yönde ; bir ayda 8 kilo veren bir üyemizin kronik kabızlık şikayeti theSlimFit’le çözüldü ve edindiği yeni beslenme bilgileriyle hayatının kalitesinin arttığını söylüyor. İlk haftasında 4 kilo vermiş yüksek tansiyon rahatsızlığı olan bir başka üyemizin bu yöndeki rahatsızlığı önemli ölçüde azaldı. Biz theSlimFit ekibi olarak, sağlıklı zayıflamaya karar vermiş kişilerin hayatlarına dokunup dönüşüm süreçlerinde yardımcı olmak misyonundayız.

Mine Yılmaz bir çocuk sahibi ve Boğaziçi Üniversitesi mezunudur. Sabancı üniversitesinde executive MBA bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. 17 yıldır çalışma hayatının içinde ve üst düzey yöneticilik tecrübesi olan Mine Yılmaz theSlimFit (@theSlimFit)’in kurucusudur.

Mehmet Akif Atay kimdir?
Haliç üniversitesi Beslenme ve diyetetik bölümünde lisansını tamamlamış Mehmet Akif Atay aynı üniversitede master’ını tamamlayarak uzman diyetisyen ünvanını almıştır. Üniversitede bölümünü insanların hayatlarında farkındalık yaratmak ve daha sağlıklı bir toplum oluşmasında katkı sağlayabilmek arzusuyla seçmiş ve okulu bölüm birinciliğiyle tamamlamıştır. Tez çalışması çocuk hastalıklarında beslenme üzerinedir. Geriatride yaşam kalitesi üzerine bilimsel çalışması devam etmektedir. Çeşitli bloglarda makaleleri bulunmaktadır. TheSlimFit’de ki görevinin yanı sıra beslenme konusunda çeşitli kuruluşlara danışmanlık vermekte ve sektörel konferansları ve kongreleri aktif olarak takip etmektedir. Üniversitede akademisyen kimliği de bulunan Atay aynı zamanda sağlık bilimleri enstitüsü genel temsilciliği başkanıdır. Kendisi theSlimFit’in uzman diyetisyeni olarak üyelere sağlıklı kilo verdirmektedir… Tel: 0553 571 26 01. www.theSlimFit.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here