Kudret International Hospital Ankara’da hizmete açıldı

0
113
kudret-1

kudret-1

Kudret Sağlık Grubu, 13 farklı branşta 100 kişilik çalışan kadrosu ve ileri teknolojisi ile donatılmış akıllı hastanenin kapılarını açtı.

Kudret Sağlık Grubu’nun üçüncü hastanesi Kudret International Hospital, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Abdülkadir Aksu’nun katılımı ile Ankara’da açıldı. Kudret Sağlık Grubu, 13 farklı branşta 100 kişilik çalışan kadrosu ve ileri teknolojisi ile donatılmış akıllı hastanenin kapılarını açtı. Kudret Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bahadır açılışta yaptığı konuşmada, “13 yıl önce Kudret Göz Hastanesi ile başlayan yolculuğumuz İstanbul Kadıköy Kudret Göz Merkezi ile devam etti. Sağlık işletmeciliği alanında edindiğimiz tecrübeler ile Türkiye’nin göz branşından genel hastaneye geçiş adımını atabilen ilk özel hastanesi olmanın sorumluluğunu taşıyoruz. Hastane akıllı bina teknolojisi ile inşa edildi. Hastanemizin toplam yatırım tutarı 20 milyon dolardır” dedi.

Sağlıkta memnuniyet oranı yüzde 75

Hastanenin açılışında konuşan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu da, “Türkiye’de sağlık geçtiğimiz 10 yıl içerisinde değişim ve dönüşümü yakaladı. Ama yeni yeni başarılara da susamış bir toplumuz, yeni yeni başarıların da peşinden koşmak durumundayız. Özel sağlık sektörü 2002 öncesi dinamikleri ile 2002 sonrası özellikle Sayın Başbakanımızın sağlıkta Türkiye adına koyduğu vizyon sonrası çok farklı bir boyuta geçtik. 2000’de parası olanlar yalnız özel hastanelere, özel hekimlere ve özelden hizmet alabiliyordu ama 77 milyon insanımızın tamamına sağlığa hakkaniyetli ulaşım anlamında bütün sağlık sektörünü hizmet alabilme noktasına taşıma anlayışı bugün Türkiye’yi dünyada sağlık hizmetleri sunumunda yakaladığı başarı dolayısıyla örnek ülke noktasına taşıdı” diye konuştu. Bakan Müezzinoğlu, “OECD ortalamalarına baktığımızda kişi başına harcadığımız para yaklaşık bin dolar civarında. Yine OECD ortalamalarına baktığımızda kişi başına düşen hekim sayısına göre onlara göre 3’te 1 oranında hemşiresi veya sağlık çalışanına da baktığımızda da 3’te 1 oranında. Yakaladığımız memnuniyet onların yüzde 75’i yakalayan ülke sayısı oralarda az ama biz bunu başardık” dedi.

4,5 milyon muayeneden 67 milyona

Bakan Müezzinoğlu, “2004 yılında özel sektör 4,5 milyon muayene yaparken, bugün 67 milyon muayene yapıyor. 2004 yılında toplam muayenedeki oranı 3,6 iken, bugün toplam sağlık hizmeti sunumundaki muayenedeki payını yüzde 17, 8’e yükseltti. Özel hastanelerdeki toplam yoğun bakım yatak sayısı Sağlık Bakanlığı’nda 2004 yılında bin 50 iken, bugün 11 bine yükseltmişiz. Yoğun bakım konusunda özel sektör neredeyse Sağlık Bakanlığı ile aynı oranda yatak sayısını yükseltebilmiş” dedi. Sağlık Bakanlığı olarak özel sektörün önüne geçen hastaneler yaptıklarını kaydeden Bakan Müezzinoğlu, “Teknolojiyi daha ileriye, fiziki mekânları, konforlu odaları yapıyoruz. İnşallah şehir hastaneleri ile bunu çok daha iyi boyutlara taşıyacağız. Sağlık Bakanlığı olarak fiilen inşaatı devam eden önümüzdeki bir yılda yüzde 50’si, diğer bir yılda da diğer yüzde 50’sinin tamamlanacağı yatak sayımız 32 bin. Yatak kapasitesi önümüzdeki bir yılda, diğer yarısı da 2016 yılı sonu itibari ile hizmete girecek” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here