Siemens yeni klinik diagnostik çözümlerini IFCC WorldLab 2014’te sergiledi

0
127
siemens-1

siemens-1

Siemens, ADVIA Chemistry XPT Sistemi ve ADVIA Centaur XPT Immunoassay Sistemi de dahil olmak üzere, merkezi laboratuvar testlerindeki yeni gelişmeleri tanıttı.

Siemens Sağlık Sektörü, en güncel in vitro diagnostik yeniliklerini 22-26 Haziran tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen IFCC WorldLab 2014’te tanıttı. Siemens’in “Daha akıllı testler. Daha hızlı çalışma” temalı standını ziyaret edenler, giderek artan iş yükünün taleplerini karşılamaya yönelik yeni merkezi laboratuvardaki klinik analizörler ile yeni nesil ilaç test platformu, gelişmiş enformatik özellikler ve hasta başı koagülasyon testi gibi çözümlerden oluşan Siemens portföyünü keşfettiler. Bu yıl Siemens, ADVIA Chemistry XPT Sistemi ve ADVIA Centaur XPT Immunoassay Sistemi de dahil olmak üzere, merkezi laboratuvar testlerindeki en yeni gelişmeleri tanıttı.
Bu yeni klinik sistemler, giderek artan iş yükü taleplerini hızlı, güvenli ve uygun maliyetli bir şekilde karşılamak için iş akışını hızlandırmak ve süreçleri kolaylaştırmak üzere tasarlanmış. Sistemler operasyonları kolaylaştırmak için yeni kullanıcı arayüzleri, geniş dokunmatik ekranlar ve uzaktan erişim ile servis verebilme gibi imkânlar sunuyor. Aynı zamanda her sistem, en karmaşık hastalıkları izleme, teşhis etme ve görüntülemede klinisyenleri destekleyen pek çok farklı testin yapılmasını sağlayan çok yönlü bir teknolojiye sahip. Bununla birlikte ADVIA Chemistry XPT Sistemi ve ADVIA Centaur XPT Immunoassay Sistemi, Siemens’in CentraLink Data Management System veri yönetim sistemi sayesinde daha yüksek veri yönetimi kapasitesi kazanıyor ve şirketin en yeni track bazlı otomasyon sistemi olan Aptio Otomasyon’a bağlanıyor. Siemens standını ziyaret edenler, Aptio Automation’ın yanı sıra Sysmex CS-5100 Hemostasis System ve ADVIA 2120i Hematology System de dahil olmak üzere özel multidisipliner bağlantı seçeneklerini ve tüplerin yanlış eşleştirilme riskini en aza indiren ve laboratuvarların pre-analiz hatalarını azaltmaya yardımcı olan yeni Tüp Denetleme Modülü’nü de inceleme fırsatını buldular. Siemens, CentralLink Veri Yönetim Sistemi, Versiyon 15’i de opsiyonel Advanced Hematology Module ile birlikte tanıttı. Bu hematoloji modülü, laboratuvarların hematoloji iş akışını otomatikleştirerek manuel işlemleri azaltmasını ve daha verimli çalışmasını sağlıyor. CentraLink Sistem’nin en son versiyonu aynı zamanda test sonuçlarının kesinlik oranının daha da yükselmesi ve sağlık kuruluşlarının maliyetleri azaltıp verimliliği artırması için kalite kontrol ve kişiselleştirmede de gelişmeleri içeriyor.
Siemens, giderek artan hasta-başı test taleplerine bağlı olarak, bu testlerde kullanılmak üzere hazırladığı en yeni analizörlerini ve iş akışı inovasyonlarını da IFCC WorldLab 2014’te sergiledi. Ziyaretçiler, Siemens’in hasta-başı enformatik çözümü RAPIDComm Data Management System’ın daha da geliştirilmiş becerileri hakkında da bilgi aldılar. Yükseltilmiş yazılımıyla RAPIDComm Data Management System artık hasta-başı koordinatörlerinin taşınabilir bir cihaz aracılığıyla cihaz durumunu görmesini, sorunları çözmesini, kan gazı cihazlarını uzaktan yönetmesini sağlayan RAPIDComm Web Application’ı (RAPIDComm İnternet Uygulaması) destekliyor.
Bu yeni yazılım, çalışan eğitimi ve eğitim programlarını veya yönetimi basitleştirmeye ve standartlaştırmaya yardımcı olan internet-tabanlı yenilikçi bir yazılım olan Siemens PEP (Kişiselleştirilmiş Eğitim Planı) Yöneticisi’ne bir arayüz sağlıyor. Bu özelliklerle birlikte RAPIDComm Data Management System, cihaz ve operatör yönetimi, kalite kontrol, uygunluk raporlama, yeterlik yönetimi, envanter yönetimi, uzaktan izleme ve mobil erişimi kapsayan hasta-başı testlerde bir ekosistem yaklaşımını tamamen destekliyor. Ayrıca, düşük hacimli laboratuvar ortamlarında pH, oksijen, karbondioksit, elektrolit ve hematokrit ölçümü için uygun maliyetli bir çözüm olan RAPIDLab 348EX Blood Gas System da IFCC WorldLab 2014’te sunulan Siemens çözümleri arasında yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here