Yıllardır ithal edilen cihazlar artık Aygün A.Ş. tarafından üretiliyor

0
109
aygun-icsayfa

aygun-icsayfaMehmet Aygün, cerrahi motor sistemlerinde üretilen ürünlerin başlıca; KBB, Ortopedi, kalp damar ve beyin cerrahi ameliyatlarında kullanıldığını söyledi.

 

Aygün Cerrahi Aletler A.Ş. tıp endüstrisindeki 25 yıllık deneyimini cerrahi motor sistemleri ile zirveye taşıdı. Bu güne kadar olan sürede sürekli Ar-Ge çalışmaları içerisinde yer alarak mevcut ürünlerin geliştirilmesinin yanı sıra yeni ürünlerin oluşmasını da sağlayan Aygün Cerrahi Aletler A.Ş., ISO 9001 ve ISO 13485 belgelerine sahip olup Cerrahi motor sistemleri için tıbbi cihazlar yönetmeliğine göre CE ve diğer gerekli tüm belgelere de sahip.

Aygün Cerrahi Aletler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün yaptığı açıklamada; “Firmamız, kurulduğu günden bu yana tıp camiasına farklı ürünleri sunmayı amaçlayarak yatırım politikasını sürdürmektedir. Ayrıca standart üretim programı haricinde hekimlere yeni modeller geliştirerek ameliyatların daha kısa zamanda ve güvenli gerçekleşmesini sağlamak için çalışmaktadır. Firmamız, yıllarca mekanik sistemlerle çalışan motorlar elektrik ve hava sistemleriyle bütünleştirip ameliyatın sonucuna olumlu etki sağlayacak sistemler geliştirmiştir. Bu sistemlerin tasarlanması ve geliştirilmesi süreçlerinde doktorlarımızın tavsiye ve önerileri dikkate alınmıştır. Ürün tasarım, elektronik bileşen, yazılım ve tüm mekanik montaj işlemleri firmamız bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenlerden dolayı satış sonrası teknik servis ve teknik destek konusunda hızlı ve başarılı bir süreç gerçekleştirebilmektedir” dedi.

Cerrahi motor sistemlerinde üretilen ürünlerin başlıca KBB, Ortopedi, kalp damar ve beyin cerrahi ameliyatlarında kullanılmakta olduğunu hatırlatan Mehmet Aygün, “Yıllardır yurt dışından ithal edilen bu cihazlar artık Aygün Cerrahi Aletler çatısı altında yerli sermaye ile üretilmekte yurt içi ve yurt dışı piyasalarına sunulmaktadır. Özellikle şarjlı sistemlerle ortopedi ve kalp, yüksek devirli motor sistemi ile beyin cerrahi ameliyatlarında kullanılan cihazların üretimine son yıllarda hız verilmiş olup dünyada bu cihazları üretebilen belli başlı firmalar arasında yerimizi almış durumdayız. Üretilen bu cihazlarda kullanılan tüm materyaller en kaliteli malzeme ve ürünler seçilerek imal edilmektedir. Aygün Cerrahi Aletler A.Ş., cerrahi motor sistemlerin üretiminde malzeme kalitesinin yanı sıra görsellik ergonomi ve düşük maliyeti bir araya getirebilmeyi başarmış bir firmadır. Firmamız, cerrahi motor grubunda Avrupa ve Amerika’daki emsalleri ile eşdeğer ürün imal etmekten öteye geçmiş muadillerinden daha yüksek devir ve titanyum gövde seçenekleri ile kendini bir üst segmentte konumlandırmıştır” diye konuştu.

Aygün, Ar-Ge Laboratuvarları ile ilgili ise şu bilgileri verdi: “Yeni ürün tasarımı ve geliştirilmesi ilk aşamada bilgisayar ortamında modellenerek simule edilir. İlk prototip imalatı yapıldıktan sonra cerrahi alet veya cihaz yaşam süreci boyunca kullanılacağı şartların oluşturulduğu laboratuvar ortamında kullanılarak muhatap olduğu standartlara göre uygunluğu test edilir. Tüm bu tasarım ve uygulama süreçleri için Aygün ciddi bir Ar-Ge altyapısını bünyesinde barındırmakla sektördeki gelişmelerde hep bir adım önde olmasını sağlamaktadır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here