“Tıp sektörünün Enel Enerji’deki yeri çok saygın ve büyüktür”

0
172
enel-zulfdan-hanm1

enel-zulfdan-hanm1

Zülfidan Yaver, “Hayatımızdaki en büyük kazanç, ürünümüzü tercih eden kişilere huzur vermektir. Bunu sağlayamazsak ticaretin hiçbir anlamı kalmaz” diyor.

Kesintisiz Güç Kaynağı (KGK) üretiminde gerçekleştirdiği ilklerle Türkiye’nin önde gelen, Dünya’da da sayılı firmalar arasına giren Enel Enerji, 20 yıla yakın bir zamandır sağlık sektörünün Kesintisiz Güç Kaynakları ihtiyacını karşılıyor. Enel Enerji’nin İstanbul Çekmeköy’deki fabrikasında ziyaret ettiğimiz Enel Enerji Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Zülfidan Yaver ile tablolarla dolu odasında sıcak bir sohbet gerçekleştirdik.

“Bizim için GÜVEN çok önemli”
Enel Enerji’nin tıp sektöründe çok ciddi referanslarının olduğunu belirten Zülfidan Yaver, Türkiye’deki kamu ve özel hastanelerin yaklaşık yüzde 70’ine kesintisiz güç kaynağı verdiklerini söyledi. “Tıp sektörünün bizdeki yeri çok saygın ve çok büyüktür” diyen Zülfidan Hanım, ‘Bir yerden bir şey alırken, alınan yerin güven verip vermemesi çok önemli. Ben bir şey alırken en çok, güven duymak isterim. Bu güvenin samimiyetini Enel Enerji de veriyoruz. En büyük farklılığımız, bizden satın alınan KGK ile ilgili herhangi bir soru ile karşılaşmamız halinde müşterimizin yararına çözüm sunmamızdır, çünkü biz üreticiyiz. Tasarım yapıp değiştirme imkânımız vardır. Müşterilerimiz bilirler ki Enel’i aradıkları zaman daima cevap bulacaklardır. Çalışma tarzımız aynı zamanda şirketimizin şahsiyetidir” dedi.

“Sağlık Sektöründe İlk KGK’mızı İstanbul Tıp Fakültesi’ne verdik”
İlk KGK’nı İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Bölümü’ne verdiklerini hatırlatan Zülfidan Yaver şunları söyledi: “Sattığımız 60 kVA’lık KGK’yı henüz üretmemiştik. Prof. Dr. Kutay Akpir hocamıza cihazı anlattım, hocamız üretici olmamıza güvendi ve ‘Size güveniyorum’ diyerek yoğun bakım ünitesinde cihazımızı kullandı. Cihazımız 10 yıl o servise hizmet verdi. Bu satış bizim firmamızın, sağlık sektörü ile tanışmasına vesile oldu. Kesintisiz Güç Kaynaklarımızı, dünya standartlarında, en iyi malzemeler kullanılarak yüksek verimli teknoloji ile kendi fabrikamız da üretiyoruz ve Uluslararası tüm sertifikalara sahibiz.”

KGK’lar önemli cihazları koruyor
Kesintisiz Güç Kaynakları’nın tıbbi cihazlar için büyük önem taşıdığını belirten Zülfidan Yaver, “Tomografi, MR, yoğun bakım cihazları, laboratuvar cihazları, insan sağlığı açısından önemli cihazlardır. Böylesine önemli tıbbi cihazlarda; elektrik kesintileri ve elektrik düzenlemeleri için Kesintisiz Güç Kaynakları vazgeçilmezdir. Böyle bir cihazı alırken müşterilerimizin, firmamızı tercih etmeleri bizi mutlu ediyor ve biz de müşterilerimizin çok iyi seçim yaptıklarını hissettirmek istiyoruz.
ENEL Kesintisiz Güç Kaynakları ile sağladığımız avantajlar;
Yüksek verimli cihazlar; Müşterilerimizin ödemiş olduğu paranın kıymetinin farkındayız. Yüksek verimli cihazlarımız çok ciddi elektrik tasarrufu sağlıyorlar. Kesintisiz güç kaynaklarımız %50 ve %25 yüklerde de az elektrik harcamaktadır. Örneğin bir 200kVA’lık KGK yıllık 7000 USD elektrik tasarrufu sağlamaktadır.
Bugün bütün tıp mensupları, satın almacılar KGK’na ihtiyaç duyan tüm hastanelerimizin birinci sorusu: ‘Kesintisiz Güç Kaynağını en uygun hangi teknoloji ile sağlarım olmalı?’ Bu sorunun cevabı yüksek verimli cihazlardır. Tıbbi cihazlar hangi yük aralığında çalışırsa çalışsın KGK’larımız ile az enerji harcar. Müşterilerimizin memnuniyet ilkesi ile satış sürecinde kaliteyi uygun fiyata vererek, uzun soluklu ortaklıklar kurmaktayız.
Teknik güvenilirlilik; Sahip olduğumuz ileri teknoloji arıza oranlarını en az seviyelere indirmiştir. Sipariş, teslim, ürün ve satış sonrasında hizmet, zamanında müşteriye sunulmaktadır. Ayrıca tüm müşterilerimizin kesintisiz enerjiyi, kaliteli olarak alması sağlanmaktadır. Satış politikamızda çevre faktörü de unutulmamış, cihazlarımızın hepsinde çevre faktörü de düşünülerek, çevre dostu makineler ile herkesin temiz enerji alması sağlanmaktadır. Gelişmiş satış sonrası hizmet ağı ile 7/24 hizmet vermekteyiz” şeklinde konuştu.
Ar-Ge Merkezi

Sağlık sektöründe birçok önemli medikal firma ile çalıştıklarını anlatan Zülfidan Yaver, sağlık sektörünün ihtiyacı olan özel projelere de imza attıklarını belirtti. Ar-Ge’ye büyük önem verdiklerinin altını çizen Zülfidan Hanım, “50’den fazla mühendis ile çalışıyoruz” dedi. Enel Enerji’nin, yalnızca sağlık sektöründe değil, Regülatör, STS, IT Pano, Hibrit UPS, Solar İnvertör, Rüzgar Tribünü ve Enerji Santralleri ile Güç Elektroniğinin her alanında faaliyet gösterdiklerini ileten Zülfidan Hanım, “Tıp sektörünün yanında; Demiryolları, Askeriye, Kamu Sektörü, Datacenter’lar gibi kaliteli enerjinin gerektiği her alana uygun 650 VA’dan 4800 KVA’ya kadar üretim yapıyoruz. Türkiye’nin yüksek güçlü ve yüksek verimli Kesintisiz Güç Kaynaklarını üreten en büyük yerli firmasıyız. Bu, uzun yılların çalışkanlığı, sabrı ve teknolojiye verdiğimiz önemdendir” dedi.

Teknik Servis
Teknik Servis’in öneminin, elektronik cihazlarda çok önemli olduğunu hatırlatan Zülfidan Hanım şöyle konuştu: “Bütün cihazlarımız tek bir merkezden izlenebiliyor. Üretici olmamız sayesinde daima yedek parçalarımız stoklarımızda bulunuyor halbuki yüksek güçlü ithal cihazlarda teknik servis hizmetleri çok pahalı, bazen tek bir kart değişimi için bile teknik servis hizmetinin çok yüksek olduğunu duyuyoruz. Müşterilerimizin Kesintisiz Güç Kaynağı alırken, garanti sonrası hizmet bedellerini sorgulamalarını öneririz. Enel ise garanti sonrası hizmetlerde de müşterilerinin dostudur.

“Eski teknoloji kalmasın”
Florence Nightingale, Alman Hastaneleri, Euromed, Echomar, Kolan Hastaneleri, Medical Park, Ersoy Hastanesi ve devlet hastanelerimizin birçoğunda Enel kesintisiz güç kaynakları kullanılmaktadır. Bu yüzden sahip olduğumuz bilgilerimizi aktarıyorum. Tıp Sektöründe kullanılan, garantisi bitmiş hangi marka olursa olsun ithal ve yerli, trafolu eski teknoloji tüm Kesintisiz Güç Kaynaklarını, Yüksek Verimli Kesintisiz Güç Kaynakları ile değiştirmeye talibiz. Hastanelerimizde eski teknoloji kullanılsın istemiyoruz. Ellerindeki yüksek güçlü kesintisiz güç kaynaklarında yüksek teknik servis giderleri olmaktadır. Hastanelerimiz KGK teknolojilerini yeniledikleri zaman garanti sonrası yüksek maliyetli ithal cihazların teknik servis maliyetinden kurtulmuş oluyorlar. Cihazlarımız 2 yıl garantilidir. İthal cihazların yedek parçaları çok pahalı. Hastanelerin aylık ve yıllık elektrik tüketimlerini göz önüne alarak yüksek verimli cihazlarımızı konumlandırmaktayız. Zira bu yüksek verimli cihazlarımız hastanelerin KGK yatırım maliyetlerini 2 senede çıkarmalarına ve elektrik tasarrufu yapmalarına olanak sağlamaktadır. Ayrıca bu cihazları seçerek soğutma maliyetlerini yarı yarıya düşürmektedirler. Yüksek verimli cihazların arıza oranları çok düşük, daha sessiz ve daha az ısı yayıyorlar. Teknik servis olarak cihazları isterlerse müşterilerimiz kendileri izleyebiliyorlar. (cihazlarımız cep telefonu ve bilgisayardan takip edilebiliyor).”

“Fabrikamıza bekliyoruz”
Sağlık sektörü karar vericilerini fabrikalarına beklediklerini söyleyen Zülfidan Hanım, “KGK ihtiyacı olan herkesi fabrikamıza davet ediyoruz. Kıyaslama imkânını görebilir ve teknik bilgi desteğimizden yararlanabilirler. Tıp sektörü kıymetli cihazlarını elektrik problemlerinden korumak için KGK almak istediklerinde, kendilerine çok yakın olan fabrikamızda misafir edebiliriz” dedi. Yaver, “Enel Kesintisiz Güç Kaynakları Türkiye de üretildiği için ithal cihazlara göre teknoloji farkı olmamasına rağmen yurtdışı kârı, nakliye ve gümrük giderleri olmadığı için daha uygun fiyatlardadır. Bu da tüketiciler için büyük bir avantajdır. Teknoloji ve kullanılan malzemeler aynıdır. Fiyat farkı yurt dışı alımın getirdiği farklardır. Bu kadar iyi bir teknoloji ile üretim yapan Enel Kesintisiz Güç Kaynakları’na eğer bir müşterimiz ulaşamazsa bu bizi üzer. Bu yüzden pazarlama faaliyetlerine de önem vermekteyiz. Ayrıca ciddi oran da ihracatımız da bulunmaktadır. Hayatımızdaki en büyük kazanç, ürünümüzü tercih eden kişilere huzur vermektir. Bunu sağlayamazsak ticaretin hiçbir anlamı kalmaz ve ben her zaman bizi tercih eden ve edecek olan müşterilerimize gönülden minnet ve saygı duyarım” şeklinde konuştu.
Sağlık sektöründe Medikal Plus’ın önemli bir yeri olduğunun altını çizen Zülfidan Yaver, “Derginizin tıp sektöründe çok etkili bir araç olduğunun farkındayım. Bu sebeple derginize de teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here