MASSİAD’ın yeni başkanı …

0
148
massiad

massiad

MASSİAD’ın yeni başkanı Tolga Sözen oldu

Marmara Sağlık Sektörü İşadamları Derneği’nin (MASSİAD) 16.Olağan Genel Kurulu Point Otel Barbaros’ta yapıldı. Genel Kurul’a, Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonu (TÜMDEF)

 

Genel Başkanı Kemal Yaz, MASSİAD Başkanı Kazım Eryaşar, TÜMDEF eski Başkanı Medikal Plus dergisi yazarı Mehmet Ali Özkan, MASSİAD eski Başkanı Uğur Mumay ile çok sayıda MASSİAD üyesi katıldı. Yönetim Kurulu adına Dernek Genel Sekreteri F.A.Tolga Sözen genel kurula katılan üyelere hoş geldiniz diyerek toplantının açılışını yaptı. Hazırlanan tüzük değişiklikleri madde madde okundu ve oybirliği ile kabul edildi. Tüzükte yapılan en önemli değişiklik Derneğin Türkiye Geneline açılması oldu. MASSİAD’a; Türkiye sınırları içinde şube açabilme, yurt içinde ve yurt dışında temsilcilik açabilme yetkisi verildi. Ayrıca derneğin aidatı da 90 TL’ye yükseltildi. Aidatlarını ödemeyen 6 firmanın ise üyeliğine son verildi. MASSİAD Genel Sekreteri F.A.Tolga Sözen 15. dönem Yönetim Kurulu faaliyet raporunu, Genel Sayman Şahin Engin Taşpınar 15.dönem kesin hesap raporu- bilançoyu, Denetim Kurulu Başkanı Cem Türker ise Denetim Raporunu okudu. Raporlar müzakere edildi ve yönetim oybirliğiyle ibra edildi. MASSİAD Başkanı Kazım Eryaşar konuşmasında; 15. dönemine ilişkin yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. MASSİAD’ın kamudan büyük teveccüh gördüğünü hatırlatan Eryaşar, “En büyük dayanağımız dostlarımızdan, üyelerimizden aldığımız destektir. Boğaziçi Üniversitesi ile kümelenme ile ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Bu arada sektörel basınımızdan her zaman yanımızda olan Medikal Plus ailesinden Yusuf Kürkçüoğlu’na ve Hüseyin Güngör Aytan’a teşekkürlerimi sunuyorum. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadılar” dedi.

Yapılan seçimde MASSİAD başkanlığına Tolga Sözen getirildi. Yapılan görev bölümü ile Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: F.A. Tolga Sözen (Başkan), Ayhan Öztürk (Başkan Yardımcısı-Teknik Konular), Barış Fırat (Başkan Yardımcısı-İdari Konular), A.Esmeray Gürbüz (Genel Sekreter), Ş. Engin Taşpınar (Genel Sayman), Dilaver Altun (Yönetim Kurulu Üyesi), Celal Sadrettin Dai (Yönetim Kurulu Üyesi). Seçilen yönetim adına söz alan Tolga Sözen, yeni döneme ilişkin çalışma raporu ve tahmini bütçeyi genel kurula sunduktan sonra çalışmalarından dolayı Kazım Eryaşar ve Mehmet Ali Özkan’a teşekkür plaketi sundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here