Memorial’dan Ankara’ya 50 milyon dolarlık …

0
108
Memorial_Ankara1

Memorial_Ankara1

Memorial’dan Ankara’ya 50 milyon dolarlık 230 yataklı hastane

Türk sağlık sektörüne yön veren, uluslararası arenada tıbbi ve bilimsel başarıları ile referans merkezi olan Memorial Sağlık Grubu Başkentte…

Türkiye’nin kalbi, sağlıkta “ilk”lerin öncüsü Memorial’in 10’uncu hastanesi ile Ankara’da atıyor. Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç, düzenlenen basın toplantısında, Memorial Ankara Hastanesi ve grubun yeni yatırımları hakkında bilgi verdi. Memorial Ankara Hastanesi’nin 42 bin metrekarelik kapalı alanı ile başkentin en büyük özel hastanelerinden biri olduğuna dikkat çeken Uğur Genç, Memorial’in Ankara’ya yatırım nedenini şu sözlerle açıkladı: “Memorial olarak büyük ve kapsamlı hastanelere yatırım yaparak, daha entegre sağlık hizmeti sunmak istiyoruz. Ankara da sağlık hizmet kalitesinin yüksek olduğu şehirler arasında yer alıyor. Bu anlamda Başkentteki hekimlere ulaşmak, Türkiye’nin önde gelen tıp fakültelerinin olduğu ve iyi hekimlerin yetiştirildiği bir şehirde bulunmak bizim için çok önemli. Grubumuzun en önemli değerleri; kaliteli, fark yaratan, etik ve hastasını ön planda tutan hizmet anlayışıdır. Biz de bu noktadan hareketle bünyemize yeni hastaneler ekleyerek kaliteli ve dünya standartlarında sağlık hizmetlerimizle, her geçen gün daha fazla insanın hayatına dokunmayı hedefliyoruz.” Memorial Ankara’nın 50 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçirildiğini anlatan Uğur Genç, “Yeni açılacak bölümler ile birlikte bölgeye toplam 65 milyon dolarlık bir yatırım yapmayı hedefliyoruz. Ankara Hastanemizin bünyemize katılması ile birlikte 5000 kişiyi aşan çalışan sayımızla büyük bir aile olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu. Uğur Genç, Türkiye’deki en ileri tıp teknolojisine sahip tanı-tedavi üniteleri, modern mimarisi ve yepyeni bir sağlık anlayışı ile bölgenin sağlık üssü olacağını belirterek, “Memorial Ankara, 60’ı yoğun bakım ünitelerinde olmak üzere 230 yatak kapasitesi, 11 ameliyathane ve 63 poliklinik ile hizmet veriyor. En yeni sterilizasyon tekniklerinin uygulandığı uluslararası standartlarındaki ameliyathanelerinde kullanılan led lambalar; ameliyatın niteliğine göre ışık rengini ayarlama ve ısı açığa çıkarmama özelliği sayesinde cerrah ve hastaya büyük ölçüde konfor sunuyor. 256 kesitli Bilgisayarlı Flash Tomografi cihazı sayesinde hastalar işlem sırasında radyasyondan çok daha az etkileniyor. Standart MR’dan daha geniş olan 70 cm çapındaki son teknoloji ürünü MR cihazı, özellikle kapalı alan korkusu olan hastalara büyük ferahlık sağlıyor. Hastanemizde ayrıca MR uyumlu anestezi cihazı ve monitör de bulunuyor” ifadelerini kullandı.
Memorial Ankara Hastanesi başta Kalp Damar Cerrahisi, Girişimsel Kardiyoloji, Tıbbi Onkoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi gibi Memorial’ın uluslararası üne sahip bölümleri olmak üzere; tüm branşlarda multidisipliner bir anlayışla hizmet sunacağını belirten Genç, çok yakında tüp bebek, organ nakli, kemik iliği nakli ve radyasyon onkolojisi bölümleri ile de hizmet vermeye başlanacağını açıkladı. Memorial’in, hastaların yaşam kalitesini artırmak için önemli çözümleri bir arada sunduğunu vurgulayan Uğur Genç, “Memorial Ankara Hastanesi’nde radyoloji görüntüleri ve laboratuvar sonuçları dijital olarak saklanıp, ilgili bölümlere aktarılıyor. Hastane bu özelliği sayesinde, Memorial Sağlık Grubu’nun diğer hastaneleri ile entegre çalışıyor. Farklı lokasyonlardaki doktorlara aynı görüntü üzerinden hasta konsültasyonu olanağı sunan sistem, hasta için en doğru teşhis ve tedavi olanaklarının planlanmasını sağlıyor” şeklinde konuştu. Uğur Genç, Konya yolu üzerindeki Memorial Ankara Hastanesi’nin çevre illerden ve yurtdışından gelen hastaların rahatlıkla ulaşabileceği stratejik bir noktada bulunduğunu dile getirdi. Memorial Sağlık Grubu’nun yatırımlarının önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini dile getiren Genç, “2014 yılına Memorial Ankara Hastanesi ile güzel bir başlangıç yaptık. Grubumuzun bünyesine her yıl yeni hastaneler katmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki yıllarda büyük hastane projeleri ile Memorial markasını yurt dışına da taşımayı planlıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here